3×3: O telefonach!

Dzisiaj mamy dla Was już trzecią odsłonę cyklu 3×3, w której znajdziecie wiele na temat naszych osobistych preferencji, którymi się kierujemy przy wybieraniu, bądź polecaniu komuś smartfona.

Formuła nie zmieniona, więc 3 pytania od każdego z nas i tyle samo odpowiedzi. W tym artykule dowiecie się między innymi jakie smartfony lubimy, jakie byśmy kupili oraz znajdziecie idealny przepis na smartfon według każdego z nas. Zapraszamy do czytania!

Pytanie Radka: Jeśli miałbyś kupić telefon niezależnie od budżetu to co by to było?

1. Kuba: Zastanawiałbym się między iPhonem 5 a Samsungiem Galaxy Note 3, o którym będzie można przeczytać w najbliższych godzinach na blogu – stay tuned. Wersja 5S nie wnosi jakichś wielkich zmian względem 5ki, o czym można przeczytać w moim artykule Klasa S i klasa C wg Apple’a. Jednak to dalej bardzo wydajny smartfon, świetnie wykonany i z bardzo dobrą jakością muzyki. Wybór padłby jednak chyba na Samsunga – wykorzystanie plastików mi nie przeszkadza, jest on bardziej odporny niż iPhone, ma dużo większy ekran i ma S Pen z paroma użytecznymi funkcjami. No i nie musiałbym kopać się z koniem, czyli z iTunes.

2. Radek: Przez moje ręce przewinęło się już na prawdę wiele telefonów, mówię zarówno o tych najzwyklejszych jak i najbardziej wydajnych “kombajnach multimedialnych”. Jednakże najbardziej z nich wszystkich urzekł mnie iPhone 5S. Myślę, że jeśli ktoś nie jest z jakiegoś powodu zagorzałym wrogiem Apple to mój punkt widzenia zrozumie. Co prawda horrendalnie wysoka cena odstrasza zdecydowaną większość potencjalnych kupców (w tym i mnie :)), to jednak za te pieniądze dostajemy absolutnie wszystko czego nam potrzeba. Świetny aparat, genialne multimedia, perfekcyjne wykonanie, nienaganną wydajność i co najważniejsze wkraczamy do świata Apple, a już stamtąd nieliczni wracają do produktów konkurencji. Mój pogląd jest też w dużym stopniu wykreowany szacunkiem jakim darzę firmę z Cupertino. Jeśli ktokolwiek miał styczność, bądź zgłębiał się w losy Apple i Steve’go Jobsa to doskonale wie o czym mówię.

3. Maciek: Xperia Z2, telefon dla mnie niemal idealny. Bardzo szybki procesor, 3 GB pamięci RAM, możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K. Do tego piękna i bardzo dobrze wykonana obudowa, świetne głośniki stereo i genialny ekran sprawiają że to na nią padł by mój wybór.

  Screen-Shot-2013-10-03-at-12.11.42-PM-642x372 Na zdjęciu powyżej znajduje się porównanie wielkości Galaxy Note 3 i iPhone 5s.

Pytanie Maćka: Co jest czynnikiem który decyduje o wyborze danego telefonu?

1. Kuba: Dużo rzeczy jest ważnych i praktycznie na każdą z nich przy ocenie telefonu zwracam większą lub mniejszą uwagę. Słaba jakość rozmów, krótki czas pracy na baterii czy też niezadowalająca jakość muzyki lub wydajność – tego, o ile nie ma czegoś innego, czym urządzenie mnie zaskoczy, raczej nie wybaczam. Bardziej liberalny jestem w kwestii jakości aparatu, obsługi multimediów czy też obudowy. Tego zresztą dałem dowód w odpowiedzi na pierwsze pytanie, wybierając plastikowego Note 3. W tych ostatnich kwestiach smartfon nie może zejść poniżej pewnego poziomu, ale fajerwerków nie oczekuję.

2. Radek: Ja osobiście nie znoszę trzech rzeczy: Słabej jakości połączeń, kiepskiego wykonania i zacinającego się systemu. Są to rzeczy, które przy wyborze smartfona odgrywają u mnie największą rolę. Te 3 elementy muszą być na poziomie bardzo dobrym, a najlepiej idealnym. Do tego często patrzę jeszcze na ogólny wygląd telefonu – ażeby było na czym oko zawiesić. Reszta powinna być dobra, ale tak jak napisał Kuba i pozwolę sobie ten cytat przytoczyć “Fajerwerków nie oczekuję”.

3. Maciek: Dla mnie głównym czynnikiem (pomijając funkcje takie jak dzwonienie, sms’owanie) jest wydajność systemu operacyjnego. Nienawidzę przycięć w systemie oraz długiego ładowania poszczególnych funkcji i aplikacji. Bardzo ważna dla mnie jest również ilość pamięci RAM w telefonie, musi być go tyle, żeby go po prostu nie brakowało w żadnej czynności.

  Photoshoot_223-2086

Pytanie Kuby: Jaki jest twój przepis na idealny smartfon?

1. Kuba: Hmm. Samsung Galaxy Note 3 pomniejszony do 5,2″ z pojemniejszą baterią, układem dźwiękowym z iPhone, głośnikami stereo i radiem FM. Więcej raczej nie trzeba.

2. Radek: Nie odbiegnę zbyt od myśli, którą wykorzystałem w pierwszym pytaniu. Dla mnie idealny byłby iPhone 5S z ekranem o przekątnej 4,3-4,5 i rozdzielczością FullHD i. Wtedy byłoby po prostu perfekcyjnie.

3. Maciej: A ja za to pomieszam niczym w Panoramix w kociołku! Mój przepis wygląda następująco: Xperia Z2 + 64 bitowy procesor + ekran 4k + 4 GB pamięci RAM + aktualizacje jak w Nexusach + wydajność i dopracowanie systemu rodem z iOS + 128 GB wbudowanej pamięci + bateria o większej pojemności + funkcje znane z serii Galaxy S, i taki telefon zostałby u mnie na co najmniej 3-4 lata. A kto wie, może nawet i dłużej…

  xperia-z2_02Zdjęcie przedstawia model Xperia Z2.

Na chwilę obecną nie proponuję Wam, drodzy czytelnicy, abyście polecali nam jakieś tematy do następnego 3×3, ponieważ już tydzień temu pewien komentujący nasz post zaproponował nam pomysł na artykuł i jego będziemy się trzymać w kolejnym odcinku 3×3!

0