3×3: Pogawędka o MWC

2349

Tydzień temu obiecaliśmy Wam, że pojawi się druga część z cyklu 3×3 i jak widzicie gołosłowni nie jesteśmy! Zapraszam do dalszej części wpisu.

Ostatnie 7 dni ewidentnie przebiegło w okół Mobile World Congress, nikogo nie powinno to dziwić w końcu wszyscy wyczekiwali co pokażą producenci podczas jednych z najbardziej prestiżowych i ekscytujących targów w branży GSM. Każdy już sobie mniej więcej poukładał czego mu zabrakło, a co się spodobało, więc uznaliśmy, że też poruszymy ten temat w dzisiejszym wpisie. Zatem zaczynajmy 3×3, formuła się nie zmienia 3 pytania i 3 odpowiedzi, lecimy!

Pytanie Radka: Co najbardziej spodobało Ci się na targach MWC?

1. (Kuba) Nie sądziłem przed targami, że udzielę takiej odpowiedzi, ale… jest to Samsung Galaxy S5. Nie wprowadził niczego naprawdę ekscytującego, ale kto się spodziewał fajerwerków? Ja nie. Jak napisałem w swoim artykule, Samsung kupił mnie podejściem do zaprojektowania swojego smartfonu i nowymi funkcjami. Niektóre z nich nie są odkrywcze, inne są nowościami na rynku, ale wszystkie one są dodatkami przydatnymi dla użytkownika.

2. (Maciek) Podobała mi się postawa Sony, bo to oni zaprezentowali najmocniejszy sprzęt, chociaż aż do prezentacji Galaxy S5 myślałem że to właśnie koreański producent wypuści mocniejszy model. Jednakże po raz kolejny Sony pokazało świetnie wyglądającego i wykonanego, dobrze wyposażonego smartfona, i powoli zmierzają do takiego “prestiżu” który mają produkty Apple.

3. (Radek) Drodzy redakcyjni koledzy, wyczerpaliście mi już dwa pomysły, ale z racji tego, że MWC jest na prawdę sporą imprezą, to ja skieruje swoją wypowiedź w stronę Nokii, a mianowicie modeli X, X+ oraz XL, o których możecie się dowiedzieć sporo z tego artykułu, ale przejdźmy do rzeczy. Fińśki producent długo zbierał się aby zaprezentować telefon z systemem Android, ale w końcu go mamy, ba a nawet mamy od razu 3 modele z Androidem. Co prawda niektóre rzeczy mnie odrzucają, jak na przykład własny sklep (w zamian za Google Play) czy też nie koniecznie mocne parametry, ale jestem bardzo dobrej myśli i w praktyce te smartfony mają szansę odegrać ważną rolę w sprzedaży modeli Nokii.

           gsmarena_008

Pytanie Maćka: Czego według Ciebie zabrakło na MWC?

1. (Kuba) Na pewno zabrakło jakiegoś mocnego uderzenia ze strony HTC. Fakt, tajwański koncern zapowiada premierę swojej nowości na 25 marca, ale w Barcelonie nie przyciągał nadmiernie uwagi. Nie było Apple’a, ale on nigdy się w Barcelonie nie pojawia. Chińskie marki, które walczą o coraz mocniejszą pozycję na rynku, również w Barcelonie nie zaprezentowały niczego ciekawego.

2. (Maciek) Również zabrakło mi czegoś co wyróżniło by HTC. Pokazali co prawda kilka urządzeń, jednak niestety nie zobaczyliśmy ich nowego flagowca. Na pewno też zabrakło jakiegoś powiewu świeżości, nowej linii urządzeń.

3. (Radek) Ja się zawiodłem na Lenovo, być może jeszcze potrzebują czasu po przejęciu Motoroli, aby coś nowego pokazać, lecz w mojej ocenie już coś by ciekawego z ich stajni mogło pojawić. Tym bardziej, że na chwilę obecną wszyscy patrzą na nich jak na raczkującego dzieciaczka w branży GSM, więc mieli pierwszą szansę aby ten stereotyp zmienić, mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości coś konkretnego się od nich pojawi.

   MWC14_Logo-whiteBGPytanie Kuby: Jakie trendy rządziły na MWC i będą kontynuowane w tym roku?

1. (Kuba) MWC należało do nowej kategorii sprzętu – smartbandów. “Inteligentne” opaski wykorzystywane najczęściej przy treningu to coś, co będzie chciała mieć każda marka. Uważam też, że z racji mniejszej ceny i większego komfortu przyjmą się one na rynku lepiej niż smartwatche. A to tylko jeden z wielu trendów wypromowanych na tegorocznych targach.

2. (Maciek) 3. Coraz więcej producentów smartfonów promuje zdrowy tryb życia, tak jak to zaprezentował Samsung na swojej prezentacji. Liczne gadżety i aplikację mogą naprawdę zachęcić ludzi do zdrowego trybu życia i jest to jak najbardziej na plus. Myślę że producenci coraz bardziej będą się starać ułatwiać nam niektóre czynności w życiu codziennym i z tego będą tworzyć się trendy.

3. (Radek) Ja również wedle moich przedmówców uważam, że prozdrowotne gadżety i programy, które będą w jakiś sposób nas “kontrolowały” podczas codziennych czynności mają szansę opanować ogromną część rynku, a zarazem wyznaczyć nowe trendy. Na chwilę obecną jeśli miałbym wybrać jeden gadżet do przetestowania to byłby to właśnie smartband, o którym wyżej napisał Kuba. Świadczy to o moim ogromnym zainteresowaniu właśnie tym urządzeniem.

  samsung-gear-fit-mwc-2014-8_610x458

   Mamy ogromną nadzieję, że dzisiejsza odsłona 3×3 Wam się spodobała. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, bądź propozycje co może się znaleźć w następnym wydaniu cyklu piszcie śmiało w komentarzach!

0
· · ·

Komentarze

  • Proponuje następne 3×3 zrobić o urządzeniach ze średniej półki, np. co najabardziej opłaca sie kupic teraz z tych telefonów itp.

    k 2 marca 2014 22:34
  • W tym tygodniu na łamach naszego bloga pojawi się wpis “Telefon do 800 zł, jaki wybrać?” i z racji ograniczonego budżetu będą tam właśnie urządzenia ze średniej półki, ale nie wyklucza to tego, że podane przez Ciebie pytanie może znaleźć się w kolejnym 3×3!

    Radek 2 marca 2014 23:12