Acer Liquid Z5 oficjalnie w klilku europejskich krajach

Pomimo tego, że firma Acer nie jest pionierem na rynku telefonów komórkowych, to klienci patrząc na całokształt marki często decydują się właśnie na Acer’y w porównaniu modeli mnie znanych producentów. I właśnie dzisiaj Acer oficjalnie potwierdził swój nowy model z 5″ ekranem, o którym z pewnością warto przeczytać.

Oprócz 5″ ekranu w rozdzielczości 540 x 960 pikseli znajdziemy w tym urządzeniu dwurdzeniowy procesor MediaTek o taktowaniu 1,3 GHz, układ graficzny Mali 400 oraz 512 MB pamięci RAM. Za “sprawowanie władzy nad podzespołami” odpowiada Android 4.2 JellyBean.

  gsmarena_001gsmarena_001

Z kolejnych, ważnych, bądź mniej ważnych elementów możemy wymienić: 5 Mpix kamerę z diodą LED, przedni aparat VGA, 4 GB pamięci wbudowanej (z możliwością rozszerzenia kartami microSD) i 2000 mAh baterię. Ponadto Liquid Z5 oferuje wejście na dwie karty SIM w standardzie 3G z prędkością HSPA+.

Acer Liquid Z5 będzie sprzedawany w szarej i białej wersji kolorystycznej. Pierwsze sklepy, które zamierzają na dniach wprowadzić opisywany model znajdują się m.in we Francji, Holandii, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz u naszego sąsiada na Ukrainie. Sugerowana cena urządzenia to 169 Euro. Szkoda, że Z5 nie jest w dniu premiery dostępny w Polsce, bo po przeliczeniu walut kwota jaką by przyszło nam zapłacić za ten model nie przekroczyłaby 700 zł, zatem z pewnością znalazłoby się kilku nabywców.

0