Android 4.3 dla Xperi Z1 oraz Z Ultra już dostępny

Sony aktualizację swoich flagowych urządzeń do Androida 4.3 zapowiedziało jakiś czas temu. Właśnie dzisiaj możemy się przekonać o dotrzymaniu słowa przez japońskiego producenta i aktualizacja OTA już jest dostępna dla nie brandowanych Z1 i Z Ultra. Co zmienia aktualizacja? Dowiecie się dalszej części wpisu.

Generalnie sama aktualizacja nie wprowadza rewolucyjnych zmian, ale możemy liczyć na poprawę stabilności działania obu smartfonów oraz na odświeżenie pre-instalowanych aplikacji od Sony: Wiadomości, Moja Xperia, Smart Connect, Track ID, Okienkowe aplikacje i wszystkie związane z multimediami (Walkman, Galeria, itd.). Nowe oprogramowanie pozwoli także na pobieranie oryginalnych motywów Xperia.

Jeśli chodzi o zmiany w konkretnym urządzeniu to w Z1 został usunięty błąd, który powodował zacinanie się telefonu podczas robienia zdjęć
Natomiast w Z Ultra została dodana aplikacja znana z flagowego modelu – Smart Social , która pozwala na wykorzystanie tylnej kamery w celu transmitowania obrazu na żywo do portali społecznościowych.

Proces aktualizacyjny według Sony ma przebiegać szybko i sprawnie, więc jeśli jeszcze nie macie 4.3 na swoim smartfonie, to nie ma się czym przejmować i sprawdzić ponownie za jakiś czas.

0