Android i Windows na jednym urządzeniu? Intel znalazł na to sposób!

Kluczowym punktem prezentacji Intela na targach CES było zaprezentowanie platformy Dual OS, która jest w stanie obsługiwać dwa systemy operacyjne na jednym urządzeniu. Brzmi ciekawie, prawda?

Dotychczas trzeba był wybierać pomiędzy Windowsem i Androidem, co prawda niektórzy znaleźli sposób, aby przerabiać jedno w drugie, bądź mieć nawet dwa systemy na jednym urządzeniu, aczkolwiek stabilność takiego sprzętu po takim zabiegu znacznie spadała. Intel twierdzi, że ma na to sposób, który działa na prawdę sprawnie.

Na chwilę obecną omawiana technologia niestety nie dotyczy smartfonów, ani też phabletów. Wszystko opiera się na wyższej klasy tabletach. Jak działa ten sposób? Możecie się przekonać z filmiku poniżej.

 

Osobiście muszę przyznać, że możliwość odpalenia dwóch systemów na jednym urządzeniu bardzo przypadła mi do gustu. Jednak patrząc realistycznie póki co nie będzie tak kolorowo. Po pierwsze cena, która może wynosić od 3 tysięcy wzwyż, po drugie nie wiemy jak na dłuższą metę sprawdza się to rozwiązanie, a po trzecie  w 90% nigdy nie będziemy mieli do czynienia z taką funkcją w telefonach komórkowych. Spowodowane jest to odmiennością klawiszy funkcyjnych w innych systemach i sporymi problemami z optymalizacją.

0