AnTuTu po raz kolejny dostarcza nam informacji, tym razem o nowej Nokii X2

Nokia jest już w rękach Microsoftu od jakiegoś czasu, jednak nie przeszkadza jej to w wypuszczaniu na rynek nowych urządzeń z Androidem.

Gdy pojawiły się pierwsze plotki o tym, że Nokia planuje wkroczyć na rynek urządzeń z Androidem, wiele osób czekało na te premiery z niecierpliwością, mając nadzieje na to, że ich ukochany producent poszedł po rozum do głowy. Nic bardziej mylnego, smartfony owszem, pojawiły się, jednak po premierze słuch po nich zaginął. Zapewne głównie z tego powodu, że były to telefony z najniższych półek, co nie było zbyt dobrym wejściem na rynek. Benchmark AnTuTu, który od jakiegoś czasu dostarcza nam informacje na temat nowych urządzeń i ich specyfikacji nie zawodzi po raz kolejny. Otóż w benchmarku pojawił się nowy smartfon z Androidem od Nokii. Jego specyfikacja prezentuje się następująco:

  • Procesor Qualcomm Snapdragon 200, 2 rdzenie po 1.2 Ghz wsparty układem Adreno 305
  • 1 GB pamięci RAM
  • Ekran o przekątnej 4.3 cala i rozdzielczości 800×480
  • System operacyjny Android 4.3
  • Główny aparat z matrycą wielkości 5MP oraz przedni 0,3 MP.

nokia-x2-antutu

Wszyscy pamiętamy premierę pierwszych modeli Nokii z Androidem (X, X+ i XL), oraz to, że system operacyjny Google’a bardziej przypominał Windowsa niż Androida. Jak będzie tym razem? Tego póki co nie wiemy, ale oby Nokia z tego zrezygnowała. Co prawda nowość od fińskiego producenta znowu plasuje się w dolnych segmentach cenowych rynku, jednak powoli robi się coraz ciekawiej. Podejrzewam, że gdyby Nokia wypościła flagowca z bardzo mocnymi podzespołami, obudową rodem z Lumii i Androidem, mogło by to zachwiać sprzedażą urządzeń z Windows Phone’m, a to w końcu jest dla nich priorytetem. Kto wie, gdyby Finowie  dużo szybciej zaczęli produkować smartfony z systemem od Google’a, bardzo prawdopodobne jest to, że nie byli by teraz w rękach Microsoftu.

0