Apple kupił Beats Audio za ponad 3 miliardy dolarów!

Jedna z największych inwestycji w dziejach Apple właśnie doszła do skutku i została oficjalnie potwierdzona. Mowa tu o zakupie firmy zajmującej się sprzętami audio za ponad 3 miliardy dolarów! To właśnie Beats wyprodukował jedne najbardziej rozpoznawalnych słuchawek wszech czasów – Beats by Dr.Dre.

W chwili obecnej jeszcze nie można dokładnie stwierdzić co Apple zamierza zrobić z przejętą firmą, ale teraz jedno jest pewne – największe osiągnięcia i technologie firmy Beats są teraz w rękach giganta z Cupertino, a jak wiadomo oni potrafią wykorzystać każdą okazję, aby jeszcze bardziej udoskonalić swoje produkty. Sama transakcja nie jest ogromnym zaskoczeniem, gdyż sklepy Apple Store były oficjalnym dystrybutorem tej marki audio.

  Beats-By-Dr-Dre-Logo (Kopiowanie)

Po głowie chodzi mi wiele myśli dotyczących wykorzystania przez Apple produktów Beats. Być może już niedługo ujrzymy oznaczenia Beats (technologia BoomSound) w systemie iOS, bądź też słuchawki tej marki będą dołączane do muzycznych urządzeń Apple. Tego niestety nie wiemy, ale przyznajcie sami, sprawa może rozwinąć się bardzo ciekawie!

4