Asus prezentuje nowe tablety.

ASUS na targach IFA 2013 zaprezentował nowe tablety: Fonepad Note 6, Fonepad 7, MeMO PAD 8 i 10. 

ASUS Fonepad 7

ASUS Fonepad 7 to nowy, siedmiocalowy tablet z systemem Android, który posiada funkcję wykonywania połączeń telefonicznych. Urządzenie przypadnie do gustu użytkownikom, którzy potrzebują smartfonu z dużym ekranem tabletowym. Obudowa tabletu została wykonana z antypoślizgowego tworzywa. Urządzenie wyposażono w antenę zapewniającą szybszy transfer danych w sieci HSPA+ 3G, z prędkością ściągania dochodzącą nawet do 42Mbit/s.

Fonepad 7_3

Fonepad 7_2

Fonepad 7 posiada procesor Intel® Atom™ Z2560 z technologią Hyper-Threading, zapewniający płynny multitasking podczas pracy w systemie Android 4.2. 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280×800 w technologii IPS oferuje szerokie kąty widzenia i świetną widoczność w świetle dziennym, natomiast układ audio ASUS SonicMaster gwarantuje wysoką jakość dźwięku emitowanego przez dwa głośniki umieszczone z przodu urządzenia.

ASUS Fonepad Note 6

ASUS Fonepad Note 6 to smukły, 6-calowy tablet z systemem Android, wyposażony został w ekran Full HD. Multidotykowy ekran może być obsługiwany palcami Canada Goose Jackets Toronto lub za pomocą specjalnego rysika. Fonepad Note 6 posiada wbudowaną antenę HSPA+ 3G umożliwiającą połączenia telefoniczne i mobilny transfer danych.

Fonepad Note 6_1

ASUS Fonepad™ Note 6 powstał z myślą o użytkownikach szukających urządzenia łączącego multimedialne możliwości tabletu i możliwość wykonywania połączeń telefonicznych. Dzięki obudowie o grubości zaledwie 10,3 mm i niskiej wadze wynoszącej 210 g, Fonepad Note 6 łatwo mieści się w kieszeni. Pomimo swych niewielkich rozmiarów tablet posiada wysokiej jakości sześciocalowy ekran Super IPS+ o rozdzielczości 1920×1080 Full HD, który sprawia, że aplikacje, gry i strony internetowe wyświetlane są z niebywałą ostrością obrazu. Technologia Super IPS+ zapewnia jasne, żywe kolory i szerokie kąty widzenia, a także wysoką widoczność w świetle dziennym, natomiast układ audio ASUS SonicMaster gwarantuje wysoką jakość dźwięku emitowanego przez dwa głośniki umieszczone z przodu urządzenia.

Fonepad Note 6_2

Superszybki mobilny internet i kompletna obsługa przy pomocy rysika
ASUS Fonepad Note 6 (ME560CG) został wyposażony w nowy procesor Intel® Atom™ Z2580 z technologią Hyper-Threading. Procesor jest zarówno wydajny, jak i oszczędny – pozwala na 23 godziny pracy podczas prowadzenia rozmów telefonicznych w sieci 3G i 6,5 godzin pracy podczas odtwarzania filmów. Transfer DC-HSPA+ umożliwia Canada Goose Toronto ultraszybkie przeglądanie stron internetowych, przy prędkości ściągania danych dochodzącej nawet do 42Mbit/s i prędkości ładowania danych do sieci wynoszącej 5,76Mbit/s. Mikrofon z funkcją redukcji szumów gwarantuje krystaliczną jakość dźwięku w czasie rozmów.

8-calowy MeMO Pad 8 oraz 10-calowy MeMO Pad 10

Również podczas konferencji prasowe ASUS przedstawił dwa nowe modele tabletów z Androidem: 8-calowy MeMO Pad 8 oraz 10-calowy MeMO Pad 10. Oba urządzenia posiadają ekran IPS o rozdzielczości 1280×800, czterordzeniowy procesor i wejście na karty pamięci microSD. Tablety będą dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

MeMO Pad 10

ASUS MeMO Pad 8 ma jedynie 127 mm szerokości i waży zaledwie 350 g. Pomimo niewielkich rozmiarów, tablet posiada ośmiocalowy ekran – posiadający o 30 procent większą powierzchnię niż tablety siedmiocalowe. ASUS MeMO Pad 10 jest równie poręcznym urządzeniem, które waży jedynie 522 g. Zarówno ASUS MeMO Pad 8 (ME180A) jak i MeMO Pad 10 (ME102A) posiadają podświetlany diodami LED ekran o rozdzielczości 1280×800 z technologią IPS, gwarantujący szerokie kąty widzenia i świetną widoczność w świetle dziennym. Głośniki wyposażone w technologię audio ASUS SonicMaster oferują wysoką jakość dźwięku.

MeMO Pad 8 posiada 5MP tylną kamerą, która pozawala na robienie wysokiej jakości zdjęć. Model MeMO Pad 10 posiada 2MP tylny obiektyw. Oba urządzenie pozwalają na nagrywanie filmów w jakości 720p HD i są wyposażone w przednią kamerę 1.2MP do prowadzenia rozmów wideo. Czterordzeniowy procesor (1.6GHz) pozwala na sprawny multitasking zachowując przy tym wysoką wydajność energetyczną. Bateria MeMO Pad 8 wystarcza na 9 godzin pracy podczas odtwarzania filmów HD. Wynik MeMO Pad 10 to 9,5 godzin pracy bez konieczności ładowania. MeMO Pad 8 posiada 8GB wbudowanej pamięci dyskowej, natomiast MeMO Pad 10 dostępny jest w wersjach z 8GB lub 16GB. Oba modele są wyposażone w wejście na kartę microSDXC.

Modele ASUS MeMO Pad 8 i MeMO Pad 10 dostępne będą również z opcjonalnym etui TriCover -wykonanym z ytrzymałych materiałów, chroniących zarówno ekran jak i tył tabletu. Dostępna w trzech kolorach osłona TriCover posiada zaginaną podstawkę, która pozwala ustawić ekran pod wygodnym kątem podczas pisania i oglądania filmów.

(ź) informacja prasowa Asus

0