Druga beta iOS 7.1 już dostępna dla developerów

Druga beta mobilnego systemu operacyjnego Apple’a oznaczona cyferkami 7.1 już jest dostępna dla wszystkich zarejestrowanych developerów. Tak jak w przypadku każdej kolejnej bety i tym razem zostało wyeliminowane wiele niedociągnięć, a ogólna sprawność systemu została poprawiona.

Pierwszą, chociaż dla wielu mało istotną zmianą jest “wyciągnięcie” preferencji Touch ID (w iPhone 5s) do podstawowego menu głównego ustawień(wcześniej opcja ta była głęboko schowana w ustawieniach).
Zdecydowanie bardziej interesującą zmianą jest przyspieszenie szybkości animacji, na których prędkość sporo osób narzekało. Przyspieszenie obejmie również komunikację z iTunes, w którym szukanie naszych plików przebiega zdecydowanie szybciej.

  gsmarena_001
Apple postanowił również delikatnie zrewolucjonizować chowanie paska nazwanego “centrum sterowania”. Teraz gdy go chowamy, odbija się on niczym piłeczka od dołu ekranu, po czym się chowa.

Kolejnymi zmianami, którym warto się przyjrzeć są: zwiększenie szybkości Safari, nowy przełącznik dotyczący włączania trybu samochodu oraz odświeżony kalendarz, który pozwala na bardziej intuicyjne i szybsze organizowanie naszych zadań.

Na koniec jeszcze mogę powiedzieć, że dla właścicieli iPadów w drugiej becie iOS 7.1 znajdzie się nowa tapetka.

0