Cena Xperii Z2 w Polsce i jej dostępność

Powołując się na wiele niezależnych źródeł już można wywnioskować kiedy i za ile pojawi się najnowszy flagowiec Sony.

O całej specyfikacji Z2 pisaliśmy tutaj, zatem jeśli jeszcze nie wiecie co w niej znajdziecie to warto przeczytać. W tym krótkim wpisie chcę Wam przybliżyć ceny i datę premiery nowej Xperii. Otóż sprawa ma się następująco w Europie będzie najtaniej w Niemczech, za Odrą przyjdzie ludziom zapłacić za nią 600 Euro, najdrożej zaś w Skandynawii, a dokładniej Szwecji – 810 Euro. Polska plasuje się bliżej pierwszej ceny i u nas będzie telefon ten dostępny za około 675 Euro, co daje równowartość 2800 zł.

 gsmarena_002

Data premiery nie jest jeszcze oficjalnie podana, ale na 90% będzie to początek kwietnia, zatem jak łatwo się domyślić rynkowa premiera Z2 i S5 nałoży się ze sobą.

W mojej ocenie kwota 2800 zł jest na prawdę wysoka i zrozumiałe, że wiele osób nie będzie mogło sobie pozwolić na taką przyjemność, ale mam dla was radę jeśli jesteście zainteresowani kupnem tytułowego modelu. Spójrzcie jak szybują ceny Xperii Z i Z1 w dół, może warto zainteresować się poprzednikiem, albo po prostu poczekać kilka miesięcy, a cena wtedy spadnie co najmniej o 20%

0