Galaxy Camera 2 oficjalnie!

Pierwsza generacja Samsunga Galaxy Camera była dość specyficzna. Nie tyle pod względem samej idei zrobienia aparatu z Androidem, lecz pod względem specyfikacji, bo ta mogła konkurować z najmocniejszymi telefonami na rynku. Jak wiadomo mocne podzespoły  wiążą się z ceną. Końcem końców wyszło na to, że większość osób traktowała to urządzenia jako ciekawostkę, więc liczba użytkowników Galaxy Camery nie była zbyt spora. Co zatem przygotował dla nas Samsung w kolejnej edycji Camery?

Tytułowy sprzęt został wyposażony w matrycę 1/2.3″ BSI z 16.3 Mpix rozdzielczości. Znajdziemy tu także 21 krotny zoom optyczny oraz optyczną stabilizację obrazu. Jak widać matryca ma dalej te same parametry, ale za to znajdziemy tutaj smaczek w postaci lampy ksenonowej.

 gsmarena_005 gsmarena_007

Nagrywanie wideo odbywa się oczywiście w 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. W mniejszych rozdzielczościach liczba klatek zwiększa się do 60 przy 720p oraz 120 przy 512p. Łatwo zauważyć również zmianę w wyglądzie. Teraz mamy do czynienia z bardziej smukłym i eleganckim urządzeniem wykończonym dobrej jakości materiałami.

 gsmarena_006 gsmarena_008

Podzespoły Galaxy Camery 2 to oczywiście górna półka, czyli podkręcony czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz, 2 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, z czego tylko 2,8 GB jest dostępne dla użytkownika. Jednak nie ma się tym co przejmować, gdyż będziemy w stanie rozbudować pamięć do ponad 60 GB za pomocą gniazda microSD.

W przeciwieństwie do poprzednika Camera 2 nie będzie posiadał wejścia na karty SIM. Zatem nie będziemy mogli mieć nieograniczonego dostępu do Internetu, ani wysyłać wiadomości tekstowych. Na koniec informacji o zmianach należy jeszcze powiedzieć o technologii NFC, większej 2000 mAh baterii oraz Androidzie 4.3 JellyBean.

Zmiany już mamy za sobą, ale zaraz zaraz. Gdzie jest coś napisane o wyświetlaczu? Otóż, to żaden mój błąd, lecz Galaxy Camera 2 został wyposażony w dokładnie ten sam ekran co jego poprzednik, czyli 4,8″ o rozdzielczości 720p (306 pikseli na cal).

Oficjalna prezentacja urządzenia odbędzie się na targach CES (7-10 stycznia). Jest szansa, że dowiemy się tam czegoś na temat cen.

Ja osobiście uważam, że seria Galaxy Camera zbyt mocno skupia się na podzespołach, co odbija się na czasie pracy na baterii oraz wysokiej ceny, która przekreśla ten sprzęt dla wielu potencjalnych nabywców. W końcu po co mieć aparat zdolny odpalić GTA San Andreas, gdyż w tych samych pieniądzach dostaniemy smartfon do tego zdolny i całkiem ciekawy kompaktowy aparat. (Odwołuję się do cen przy premierze Galaxy Camera pierwszej generacji)

A jakie jest Wasze zdanie na temat tego modelu?

0