Galaxy Grand Neo oficjalnie!

Nie tak dawno pisaliśmy o plotkach dotyczących modelu Grand Neo, a już teraz Samsung zaprezentował go oficjalnie.

Samsung Galaxy Grand Neo to średnia połka wśród telefonów z ekranami w okolicach pięciu cali. Mamy tutaj do czynienia z dokładnie 5″ ekranem o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB RAM, 8 GB pamięci ROM (z możliwością rozszerzenia poprzez karty microSD), 5 Mpix aparat oraz przednią kamerę.

Jeśli chodzi o łączność to prezentowany model jest wyposażony we wszystko oprócz jednej, istotnej jak na dzień dzisiejszy rzeczy – modułu LTE. Za sprawne i długie działanie będzie odpowiadać kolejno nakładka Touchwiz z Androidem 4.2 i 2100 mAh bateria.

 gsmarena_001  gsmarena_002 gsmarena_005

Na chwilę obecną Grand Neo jest dostępny jedynie w Duńskim sklepie internetowym, w którym jego cena prezentuje się całkiem nieźle i wynosi 260 Euro, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 1100 złotych. Koreański producent zapewnia, że opisywany model na kolejne rynki trafi w ciągu najbliższych dni.

Osobiście muszę przyznać, że urządzenie uważam za całkiem ciekawe. Jedyne co mnie odstrasza to kiepska rozdzielczość, ale być może w praktyce aż tak źle się to nie prezentuje. Być może już niedługo ów model trafi do naszej redakcji.

0