Galaxy Note Pro 12.2 prawdopodobna specyfikacja i data premiery

Coraz więcej mówi się o tym, że producenci zamierzają wprowadzić na rynek tablety o znacznie większej przekątnej niż najbardziej popularne dotychczas 9,7-10.1 cali. Taki ruch spowodowany jest chęcią wypełnienia kolejnej niszy rynkowej, która miałaby przynieść producentom kolejne źródło zysków.

Nowy model Samsunga, czyli Note Pro według pierwszych przecieków ma posiadać 12,2″ ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli(być może będzie to panel Oledowy), procesor Qualcomm Snapdragon 800 podkręcony do 2,4 GHz, 3 GB pamięci RAM. Na koniec tej pradopodobnej specyfikacji warto powiedzieć o baterii, która ma mieć aż 9500 mAh! Taka duża pojemność ogniwa nawet przy wyżej wymienionych podzespołach powinna zapewnić zadowalający czas pracy.

 

Jeśli chodzi o premierę to często przewija się drugi miesiąc kolejnego roku, przy czym premiera miałaby nastąpić na targach CES 2014 (zaczynają się one już 7 stycznia).

Podsumowując, wprowadzenie tak dużych tabletów to z pewnością odważny i może nawet trochę szalony pomysł producentów (powoli zaczynają napływać plotki o 12,9″ modelu iPad Pro), ale póki co zostaje nam jedynie poczekać na rozwój sytuacji

zdjęcia przedstawiają model Galaxy Note 10.1

0