Galaxy S4 Active uchwycony na zdjęciach!

Ostatnimi czasu dość głośno było o różnych wersjach Samsunga Galaxy S4. Na chwilę obecną znamy już wygląd i prawdopodbną specyfikację modeli Mini i Active. Jak prezentuje się wersja flagowego smartfonu Samsunga odporna na kurz i wodę? Muszę przyznać, że wygląd zrobił na mnie ogromne wrażenie. Na temat specyfikacji dowiecie się w dalszej części wpisu.

Z obecnych informacji wynika, że S4 Active dość różni się od zwykłego S4. Główne zmiany zaszły w specyfikacji technicznej. Snapdragon 600/Exynos 5 Octa został zastąpiony dwurdzeniowym Snapdragonem S4 Plus, a aparat 8 Mpix zajął miejsce 13 Mpix. Pozostała część specyfikacji jest według przecieków taka sama, lecz nie do końca jestem w stanie w to uwierzyć.
Największe wątpliwości budzi we mnie rodzaj i rozdzielczość ekranu, bo skoro producent zaoszczędził na procesorze i aparacie to czemu miałby zostawić dokładnie ten sam ekran FullHD? W dodatku 5″ wyświetlacz S4 Active musi być bardziej odporny niż ten zastosowany w zwykłej es czwórce, a procesor, który ma mniej rdzeni będzie musiał pracować na najwyższych obrotach, aby wyświetlić obraz 1080p.

Samsung-Galaxy-S4-Active-fot.-youtube.com--159522

Podsumowując telefon z wyglądu jest ciekawy, a dość spore zmiany związane z osłabieniem specyfikacji technicznej mam nadzieję, że są związane z tym, że S4 Active będzie oferowany w niższej cenie niż S4. Nie należy również zapominać, że smartfon ten jako główne zadanie będzie miał stawianie oporu wszelkim zachlapaniom i pyłom.

0