Galaxy S4 Zoom – znamy wygląd

Pojawienie się 3 odsłony telefonu Galaxy S4 było kwestią czasu. Po oficjalnych zdjęciach S4 Mini i Active przyszła pora na pierwsze fotografie pokazujące S4 Zoom.
Tytułowy model to według wielu następca Samsunga Galaxy Camera, jednak pomimo tego, że oba są wyposażone w system Android i maja przepotężne jak na telefony obiektyw to trochę ich różni. Po pierwsze w Galaxy Camera nie mogliśmy dzwonić, a jedynie wysyłać SMS’y, zaś S4 Zoom ma być już pełnoprawnym telefonem. Oprócz tego najważniejsza zmiana zaszła w środku i w rozmiarze. Camera bije na głowę Zoom’a pod względem wydajności. W najnowszym fotosmartfonie koreańskiego producenta zamontowano jedynie 2 rdzeniowy procesor 1,6 GHz, 8 GB pamięci wbudowanej i o 0,5″ mniejszy wyświetlacz niż w Galaxy Camerze, czyli teraz ma on 4,3″ (rozdzielczość qHD).

177898-galaxys4zoomleak

Generalnie patrząc na tą specyfikacją techniczną od razu się nasuwa myśl: “Przecież to fotograficzna wersja Galaxy S4 Mini, a nie dużego S4” i faktycznie tak jest, wyposażenie dużo bardziej przypomina mniejszego brata flagowego smartfonu. Oprócz tych informacji wiemy jeszcze, że matryca aparatu ma 16 Mpix, a wszystko będzie pracowało pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean. Już powoli kończąć ten krótki wpis chciałbym jeszcze dodać coś o dacie premiery. Na 20 czerwca zaplanowana jest konferencja Samsunga w sprawie nowych urządzeń z serii Galaxy i to prawdopodbnie właśnie na niej zostanie zaprezentowany S4 Zoom. Odnosząc się jeszcze do zdjęć trzeba przyznać, że “fotosmartfon” wygląda ciekawie i troszkę się zmniejszył w porównaniu do Camery, ale czy to pozwoli na wygodną pracę z jakby to nie było i tak sporym urządzeniem? Czy to może być telefon na codzień oraz czy Nokia EOS nie jest większym przełomem niż ten telefon? Odpowiedzi wpiszcie w komentarzach.

177904-galaxys4zoomleakagain

0