Galaxy S5 w dwóch wersjach?

Jak to powiedział kiedyś Steve Jobs : “Jeśli sam nie pożresz sprzedaży swoich urządzeń, to w końcu zrobi to inna firma” i prawdopodobnie w myśl tego zdania Tim Cook zdecydował się na wprowadzenie iPhone’a 5S i 5C. Teraz sprawa ma się podobnie z najnowszym S5.

Chociaż już obecny flagowiec Samsunga – S4 jest oferowany w dwóch wersjach, to jednak ta 8-rdzeniowa o oznaczeniu i9500 boryka się z wieloma kłopotami i zdecydowanie bardziej udanym modelem jest ta przeznaczona na rynek europejski – i9505. Ostatnie plotki mówią o tym, że i S5 pojawi się w dwóch odmianach, jednak tym razem mają być one oferowane na tych samych rynkach.

Skąd w ogóle taka informacja? Już wam mówię, jak wiadomo od jakiegoś czasu całkiem wiarygodnym źródłem przecieków jest program do testowania wydajności – Antutu Benchmark. Chociaż nie zawsze jest on miarodajny, to jednak potrafi ukazać wszystkie parametry urządzenia łącznie z oprogramowaniem i właśnie w ten, wydawać by się mogło banalny sposób możemy się dowiedzieć o czterordzeniowej i ośmiordzeniowej wersji S5.

gsmarena_001Przyjrzyjmy się dokładniej urządzeniom, które zostały przetestowane w Antutu. Pierwszy model oznaczony nazwą kodową SM-G900R4 ma w sobie 2.5GHz czterordzeniowy Snapdragon 800, 3GBRAM, Układ graficzny Adreno 330 , 32GB pamięci wbudowanej, 16Mpix tylną kamerę, 2.1MP przedni aparat, wyświetlacz o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) oraz najnowszego Androida Kit Kat 4.4.2.

Jak ten wariant S5 poradził sobie w benchmarku? Otóż uzyskał ona wynik niemalże 31,500 punktów, co plasuje go na liście pod zaprezentowanym kilka miesięcy temu modelem Note 3. Jednak nie ma czym tutaj się rozczarowywać, gdyż procesor i grafika w przypadku wyżej opisanego modelu S5 musi sobie poradzić z wiele większą rozdzielczością niż FullHD.

gsmarena_002

Druga wersja S5 (nazwa kodowa SM-G900H) wyposażona jest inaczej i prezentuje się następująco: 1.5GHz ośmiordzeniowy Samsung Exynos 522 , 2GB RAM, Układ grafuczny ARM Mali-T628 GPU, 16GB pamięci wbudowanej oraz wyświetlacz w rozdzielczości FullHD. Aparaty i system są identyczne jak w modelu G900R4.

Końcowy wynik testu wyniósł 35,445, liczba uzyskana przez ten wariant jest bardzo zbliżona do Note’a 3. Jednak tak jak wcześniej pisałem bardzo, bardzo dużo zależy od rozdzielczości.

Mam nadzieję, że w tym przypadku obie wersję będą łatwo dostępne, ale gdybym miał wybrać jedną to byłaby to… No właśnie, jakie jest Wasze na ten temat? Która wersja wydaję się być ciekawsza w Waszych oczach?

0