GamePad Samsunga zaprezentowany!

Gry na telefony komórkowe stają się coraz bardziej rozbudowane i już dawno przegoniły jakością grafiki produkcje, które były dostępne na PC około 10 lat temu. Jednak pomimo nawet cztero calowego sterowanie w przypadku niektórych tytułów może być problematyczne. Producenci już przedstawili kilka kontrolerów do urządzeń mobilnych, ale dopiero ten od Samsunga ma być niemalże rewolucyjny.

Pad został utrzymany w kompaktowych rozmiarach, więc świetnie będzie pasował do smartfona. Wyposażony jest w dwie gałki analogowe, spusty, cztery przyciski funkcyjne oraz 8-mio kierunkowy D-Pad. Z naszym urządzeniem będzie się łączył za pomocą interfejsu Bluetooth w wersji 3.0, bądź poprzez moduł NFC. Do zestawu dołączana jest również rączka umożliwiająca umieszczenie telefony bezpośrednio nad padem (tak jak na zdjęciu poniżej) Jeśli chodzi o kompatybilność urządzenia, to póki co współpracuje ono w pełni sprawnie jedynie z telefonami Samsunga, których przekątna ekranu mieści się w przedziale od 4″ do 6,3″.

 samsung-gamepad

Koreański producent informuje, że GamePad zostanie wprowadzony na rynek europejski w przeciągu kilku tygodni. Niestety, nie podaje on oficjalnej ceny, ale ze spekulacji można wywnioskować, że będzie to około 70$ (250 zł).

Osobiście muszę przyznać, że urządzenie prezentuje się całkiem interesująco i z pewnością umili nam granie w rozbudowane tytuły typu GTA, bądź Max Payne. Jeśli tylko cena nie będzie zbyt wysoka, to kontroler Samsunga może odnieść sukces.

0

One Reply to “GamePad Samsunga zaprezentowany!”

Comments are closed for this post.