HTC One M8 oszukuje nas w benchmarkach

W zeszłym roku wpadł Samsung, a w tym HTC? Wygląda na to że tak, ponieważ jak widać kłamstwo ma krótkie nogi.

Po premierze wszystkich flagowych modeli wiodących producentów, czyli Galaxy S5, Xperii Z2 i nowego One M8, przyszedł czas na porównania i kłótnie który jest najlepszy. Dobrze znany wszystkim miłośnikom urządzeń z Androidem benchmark Antutu również przetestował te modele pod kwestią wydajności, a wyszły one naprawdę ciekawie. Nowy HTC One M8 uzyskuje wynik o kilka tysięcy wyższy niż S5 i Z2. Coś tu nie gra? Najwyraźniej tak.

htc-one-m8-antutu-scoresO to wyniki ze zwykłej wersji Antutu, w której prawdopodobnie HTC postanowił wypchnąć swojego nowego flagowca na pierwsze miejsce w niekonwencjonalny sposób. Spójrzcie na wyniki z drugiej wersji Antutu:

 htc-m8-antutu-x

W specjalnej wersji tego benchmarku, Antutu X, uniemożliwiono modyfikacje tabeli punktów przez producentów, więc wyniki wychodzą bardziej miarodajne. Jest różnica, prawda? W pierwszym teście nowy One był sporo przed swoją konkurencją, natomiast w tej wersji Antutu jest również sporo, ale za konkurencją. Czy mamy powody do zmartwień? Raczej nie, ponieważ w systemie czy też w grach nie odczujemy pewnie zauważalnej różnicy.

1

4 Replies to “HTC One M8 oszukuje nas w benchmarkach”

 • Durny jesteś jak but. Kogo obchodzą te gowniane benchmarki? A szajsung nie oszukuje? Aż sie gorący robi jak tylko usłyszy słowo benchmark. Prawda jest taka, ze do tej pory najszybszy był iphone 5s. I wynika to ze zwykłej eksploatacji. Najszybciej ładował strony, uruchamiał aplikacje, przełączał miedzy witrynami, ładował gry. Ogólnie używa sie go stabilnie i szybko. Ale ostatnio przegrał. Pierwszy raz, bo do tej pory szajsungi, xperie, g2, a nawet nexus, były co najmniej kilkanaście sekund za iphone 5s. Telefon, który go pokonał o całe 7,5 sekundy był htc one m8. Wszystko w temacie.

 • Typowa kultura Polaka. Gdybyś przeczytał tekst ze zrozumieniem, nie musiał byś marnować swoich pięciu minut na napisanie tego komentarza. Nawet w ostatnim zdaniu masz jak byk napisane “Czy mamy powody do zmartwień? Raczej nie, ponieważ w systemie czy też w grach nie odczujemy pewnie zauważalnej różnicy.”. Jeżeli masz problemy ze rozumieniem tekstu czytanego, to polecam cofnąć się do gimnazjum, albo ewentualnie szkoły średniej, a rodziców poprosić o lekcję kultury. Jeżeli spełnisz te oba kryteria możesz przyjść, wtedy podyskutujemy na poziomie ludzkim, a nie małp.

 • Masz racje. Poniosło mnie. Przepraszam, byłem niepotrzebnie wulgarny. Nie było moim celem osiągniecie takiego wydzwieku komentarza. Niemniej konwencje utrzymuję. Pozdro!

 • 1. Nigdzie nie napisałem że inni producenci również nie oszukują, po prostu napisałem że w tamtym roku WPADŁ Samsung a w tym HTC i jest o tym głośno.
  2. Napisałem w ostatnim zdaniu że nie ma czym się martwić bo i tak w systemie i grach nie będzie żadnej różnicy (każdy wie że benchmarki nie są wyznacznikiem wydajności)
  3. iPhone 5S sprzętowo najszybszy nie był, ale jego kapitalne dopracowanie systemu pozwalało że jego podzespoły były wykorzystywane prężniej i przez to był najszybszy.
  4. Poczekajmy jeszcze trochę na dokładniejsze wyniki i porównania, ale nie twierdzę że HTC One M8 nie będzie najszybszym smartfonem na rynku.
  Pozdrawiam.

Comments are closed for this post.