HTC ‘T6’ – Powiększony One z 5,9″ wyświetlaczem

Wczoraj został oficjalnie zaprezentowany HTC One Google Edition, a już dzisiaj słychać o następnych plotkach na temat nowego modelu HTC. Według doniesień @evleaks na serwisie The Unlockr tajwański producent przygotowuje telefon całkiem potężnych rozmiarów, który nosi nazwę kodową T6. Smartfon ma wyglądać bardzo podobnie do zwykłego One, ale w środku mają się znaleźć jeszcze lepsze podzespoły.

Nie powinno dziwić to, że również HTC zamierza wprowadzić tak duży telefon. Dzisiejsze plotki mówią, że T6 ma mieć 5,9″ wyświetlacz FullHD, czyli odrobinę większy niż posiadają obecne najmocniejsze smartfony w tej kategorii- Samsung Galaxy Note II i LG Optimus G Pro. Oprócz tego jeśli wierzyć doniesieniom, w środku tego giganta będzie zamontowany bardzo wydajny czterordzeniowy układ Quallcom Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej (z możliwością rozszerzenia kartami microSD), tylna kamera wykonana w technologii UltraPixel oraz 3,300 mAh bateria. HTC prawdopodnie przygotowuje pokrowiec na T6, który będzie w sobie zawierał dodatkowa baterię o pojemności 1,250 mAh. Z pewnością takie posunięcie byłoby bardzo miło odebrane przez konsumentów.
Jeśli chodzi o oprogramowanie to większy brat HTC One ma działać pod kontrolą Androida 5.0 Key Lime Pie, a dopełniać wszystkiego ma nakładka HTC Sense w wersji 5 ( lub wyższej), która jeszcze bardziej usprawni pracę z urządzeniem. Również miłą ciekawostką jest to,że do obsługi tego smartfona tajwańska firma zamierza stworzyć ultra cienki rysik, który pozwoli na niemalże precyzyjną pracę w wielu programach i zwiększy wygodę korzystania z tego telefonu na co dzień. Ostatnia rzecz, o której można było przeczytać to czytnik linii papilarnych, który ma się znaleźć na tylnej części obudowy. Jeśli faktycznie tak owy się znajdzie to na pewno będzie służył do odblokowywania telefonu poprzez dotknięcie wcześniej wspoimnianego czytnika.
Poniżej można zobaczyć kilka informacji z dzisiejszego przecieku.

177790-htct6specrumor

Podsumowując, trzeba przyznać, że HTC T6 robi ogromne wrażenie i mam sporą nadzieję, że ta plotka okaże się prawdą. A wy co sądzicie na temat tego gigantycznego smartfona? Uważacie, że HTC może podbić ten segment rynku, w którym od dawna króluje Galaxy Note II? Odpowiedzi piszcie w komentarzach.

0