Internet przez router i gniazdka elektryczne

W Punktach Sprzedaży sieci Plus dostępne jest całkowicie nowe akcesorium – zestawy adapterów D-Link Homeplug AV, czyli urządzenia wykorzystujące sieć elektryczną do transmisji danych. Adaptery podpięte do sieci przez normalne gniazdko zwiększają zasięg Internetu w domu lub biurze i pozwalają na korzystanie z Internetu nawet w odległym pomieszczeniu. W ofercie Plusa są dwa rodzaje zestawów – jeden z adapterami wymagającymi kabli sieciowych Ethernet i drugi, w którym jeden z adapterów jest urządzeniem WiFi.

Adaptery D-Link Homeplug AV wykorzystują istniejące w domu czy biurze okablowanie elektryczne i pozwalają tanio oraz szybko, bez kucia ścian i kładzenia kabli, zwiększyć zasięg Internetu. Zastosowanie technologii QoS gwarantują, że przeglądanie stron czy pobieranie plików nie przeszkodzi w rozmowach przez telefon internetowy.

Rozwiązanie to jest już bardzo popularne w Europie, a szczególnie w Niemczech, gdzie można je spotkać praktycznie w każdym mieszkaniu. Działa to tak, jakby w całym domu czy mieszkaniu rozciągnięty był kabel internetowy. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie w przypadku dużych mieszkań czy kamienic o grubych murach, gdzie nie zawsze można swoje urządzenie do transmisji danych, np. router, przenosić do każdego pomieszczenia.

W ofercie Plusa dostępne są:

  • za 99 zła zestaw D-Link DHP-309AV z dwoma adapterami DHP-308AV korzystającymi z kabli sieciowych Ethernet.
  • za 259 zł zestaw D-Link DHP-311AV z adapterem DHP-308AV korzystającym z kabla sieciowego Ethernet oraz adapterem DHP-310AV WiFi.

 

router-gniazdko

 

router-gniazdko1

Sposób instalacji obu zestawów jest bardzo prosty i każdy może zrobić to samodzielnie:
1) Pierwszy adapter DHP-308AV należy podłączyć do gniazdka elektrycznego i połączyć z domowym routerem za pomocą kabla sieciowego Ethernet.
2) Drugi adapter podłączamy do gniazdka elektrycznego znajdującego się w pobliżu urządzenia, na którym chcemy korzystać z Internetu:
a) jeżeli drugim adapterem jest DHP-308AV łączy się go z urządzeniem (komputer, laptop, telewizor) za pomocą kabla sieciowego Ethernet.
b) jeśli drugi adapter to DHP-310AV to po podłączeniu do gniazdka utworzy on punkt dostępu WiFi i urządzenia w pomieszczeniu połączą się bezprzewodowo z Internetem.

Schemat montażu zestawu D-Link DHP-309AV z dwoma adapterami „ethernetowymi”:

router-gniazdko2

Schemat montażu zestawu D-Link DHP-311AV z adapterem WiFi:

router-4

1

2 Replies to “Internet przez router i gniazdka elektryczne”

  • Dlaczego nie ma żadnej informacji, że ta konfiguracja działa tylko i wyłącznie na instalacji jednofazowej? Co z mieszkaniami zasilanymi w 3 fazy?

  • Będzie działało w instalacji 3 fazowej, jednak musisz znaleźć w domu dwa gniazdka podłączone do tej samej fazy. I to wszystko.

Comments are closed for this post.