iPhone 5C 8GB Oficjalnie!

Wypuszczenie iPhone 4S w ośmio-gigabajtowej wersji pamięciowej było nie lada zaskoczeniem dla ludności na całym świecie. Taki zabieg pozwolił obniżyć cenę urządzenia, przez co zdecydowało się na nie więcej klientów. Po prostu Apple zafundował temu modelowi drugą młodość, a jak jest tym razem?

Rzec można, że podobnie, ponieważ kto miał na oku 5S, albo 5C to już go kupił. Zgodzę się, że cały czas przybywa nowych użytkowników smartfonów firmy z Cupertino, ale potocznie zwany “BUM” już po prostu minął, teraz świat oczekuje telefonu oznaczonego cyfrą “6” i nie ma się co dziwić, ponieważ dokładnie co rok jest to samo odliczanie, te same emocje i ta sama radość po zaprezentowaniu urządzenia. Po prostu tak się już utarło. Jednak wróćmy do 5C 8GB telefonu, który ma celować w jeszcze niższą półkę cenową niż dotychczasowy 5C 16 GB. Cena tego urządzenia została ustalona jedynie w Indiach, a wynosić ma ona 35,000 Rupli Indyjskich, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 1800 zł. Zatem jest całkiem nieźle, oczywiście zważając na to, że mamy do czynienia z Apple. Warto zwrócić uwagę na to, że poza zmniejszeniem pamięci dostępnej dla użytkownika żaden podzespół nie uległ zmianie w stosunku do wersji 16 GB.

  gsmarena_001

Niestety na chwilę obecną nie ma potwierdzenia czy tytułowy model wydostanie się poza rynek Indyjski, ale są na to duże szanse. Wspomniany na początku wpisu 4s 8 GB również najpierw zagościł w Indiach, a dopiero w następnej kolejności uderzył na inne rynki. Moim skromnym zdaniem wprowadzenie tego modelu na rynek oczywiście przyciągnie nowych klientów i polepszy wyniki sprzedażowe firmy, ale czy 1800 zł za drugorzędną wersję iPhone (zaraz po 5S) w 8 Gigabajtowej wersji to nie jest zbyt dużo? To pytanie pozostawiam Wam drodzy czytelnicy.

0