iPhone 6 prawdopodobnie ze szkłem szafirowym!

2879

Producenci przyzwyczaili nas do ekranów Gorilla Glass, które z każdą generacją są rzekomo bardziej odporne na zarysowania, jednak Apple zamierza pójść o krok dalej.

Według wielu osób szkło szafirowe jest przyszłością smartfonów – i tych zwykłych i tych uchodzących za niezniszczalne. Nie ma co z tym polemizować. Taki rodzaj szkła zastosowany na wyświetlaczu telefonu wróżyłby o nim bardzo dobrze. Szafir jak wiadomo jest bardzo odporny, a do tego zachowuje swój dobry wygląd przez długi czas.

 ADR_Iphone6_01 Zdjęcie przedstawia jedynie autorską wizualizację iPhone’a 6.

Dlatego też nie powinno dziwić, że w końcu któraś firma poszła o krok dalej i zamierza produkować swojego najnowszego flagowca właśnie z szafirowym szkłem na ekranie. Pewnie powiecie, że nie ma uzasadnienia dla tej plotki, ale tu was zaskoczę. Apple w modelu 5s wykorzystał tytułowy rodzaj szkła do pokrycia soczewki aparatu oraz na przycisk Home wyposażony w Touch ID.

Teraz warto się jeszcze bardziej zgłębić w temat. Corning Glass (firma produkująca Gorilla Glass) swoją obecną działalność w ogromnym stopniu zawdzięcza właśnie gigantowi z Cupertino. W końcu to Jobs przywrócił im nadzieję i pokazał, że mogą zarabiać na super wytrzymałym szkle , które mogą sprzedawać producentom smartfonów. Oczywiście mowa tu o szkle od Corning Glass w pierwszym modelu iPhone’a. Dlatego też mnie osobiście dziwi, że teraz Apple ma się przerzucić na innego dostawcę – GT Advanced, chociaż jak wiadomo trzeba iść z duchem czasu. Kolejną ciekawostką jest to, że jedno szkło Gorilla Glass kosztuje nie więcej niż 3$, w przypadku szkła szafirowego koszt produkcji wzrasta 3-4 krotnie i oscyluje w okolicach 15$. Taki wzrost kosztów produkcji przy tak dużej skali przedsięwzięcia może jeszcze bardziej podbić cenę nadchodzącego iPhone’a. Chociaż skoro i tak musimy za niego płaci aż tyle, to dobrze byłoby dostać coś więcej niż oferuje konkurencja. Jest jeszcze coś. Z różnych źródeł napływa coraz więcej informacji, że iWatch również będzie dostępny ze szkłem szafirowym, więc jeśli się tak stanie to w moich oczach będzie to ogromny plus dla Apple.

0
· ·

Komentarze

  • Odkąd kupiłem zegarek ze szkłem szafirowym już nie wrócę do mineralnego. Czekam aż nexusy będą wykorzystywały szafir

    turek 28 lutego 2014 15:47
  • Oj tak, to by było coś wspaniałego!

    Radek 28 lutego 2014 22:40
  • Pingback: Mamy zdjęcie przedniego panelu iPhone'a 6!