Kolejne informacje o Nokii Normandy

Pisaliśmy już o modelu Nokii o nazwie kodowej Normandy. Jest to tajemniczy smartfon, który ma podobno pracować pod kontrolą systemu Android – co w wypadku tego producenta wydaje się niebywałe. W poprzednim wpisie zamieściliśmy screenshoty z benchmarków i render obudowy. Dzisiaj publikujemy kolejny zrzut ekranu z pulpitu Nokii Normandy, który zawiera bardzo interesujące szczegóły.

Informacje i screenshoty przekazuje Evan Nelson Blass za pośrednictwem dobrze znanego maniakom smartfonów Twitterowego konta @evleaks. Dzisiaj opublikowano na nim kolejny zrzut ekranu ze smartfonu Nokii:

scr

Uwagę zwracają dwie rzeczy. Pierwsza z nich – na belce powiadomień widać dwie ikony zasięgu, co oznacza, że ten model najprawdopodobniej będzie obsługiwał dwie karty SIM. Jak wiadomo, Nokia wyprodukowała już sporo urządzeń z obsługą dwóch kart SIM, więc ta informacja jest niemalże pewna, zwłaszcza że poprzedni screenshot też wyświetlał dwa wskaźniki zasięgu. Ale chyba większe emocje budzi inny element.

gsmarena_001

Na obu zrzutach ekranu widać tą samą datę: 25, wtorek. Jest to albo 25 marca, albo 25 lutego. Choć może to czysty przypadek, wiele osób wiąże tą datę wraz z premierą najnowszego smartfonu Nokii. 25 lutego to czas targów MWC w Barcelonie (konkretnie 24-27 lutego). Bardzo więc możliwe, że od premiery pierwszego smartfonu Nokii z Androidem dzieli nas naprawdę niewiele czasu.

Jedno jest pewne…

…smartfon Nokii z Androidem, nawet ten z najniższej półki, wzbudza ogromne emocje wśród dziennikarzy, blogerów i innych fanów urządzeń mobilnych. Już od dawna było słychać głosy, że Nokia w obliczu coraz gorszej kondycji finansowej powinna była wyprodukować chociaż parę modeli z Androidem, zamiast stawiać całkowicie na tylko jeden system operacyjny, który był wtedy (i w sumie dalej jest…) w fazie rozwoju.

W dodatku Normandy, z tego co widać na zdjęciach, ma jedną cechę, która wyróżniała smartfony Lumia od konkurencji: designerską obudowę. Jeśli z tym w parze pójdzie jakość materiałów, smartfon Normandy z pewnością znajdzie wielu nabywców. Choć w sumie – teraz mało osób na to zwraca uwagę. Nokia to mimo zawirowań wokół jej współpracy z Microsoftem w dalszym ciągu silna marka, więc o wyniki sprzedażowe powinniśmy być spokojni. Pozostaje nam więc tylko czekać. I nie ukrywam – również ja wyczekuję połączenia hardware’u Nokii i systemu Google’a ze szczególną uwagą.

screenshoty, źr, ikona wpisu: twitter.com/evleaks

0