Kolejne inteligentne zegarki i bransoletki Samsunga i LG już w lutym?

Kończy się rok 2013, w którym coraz większą popularność zaczęły zyskiwać inteligentne zegarki. Takich urządzeń pojawiło się w ostatnim roku kilka (Sony SmartWatch 2, Pebble, Galaxy Gear, iWatch). Najwyraźniej pomysł spodobał się konsumentom, ponieważ produkty typu smartwatch dobrze się sprzedają, a Samsung i LG planują premiery kolejnych urządzeń tego typu. Oprócz tego rozpowszechnią się elektroniczne bransoletki. Nowe modele prawdopodobnie zobaczymy na Mobile World Congress 2014 w Barcelonie.

Jak podaje koreański dziennik The Korea Herald, anonimowe osoby związane z firmą Samsung potwierdziły, że koncern pracuje nad następcą Samsunga Galaxy Gear. Istnieje prawdopodobieństwo, że smartwatch ten będzie zawierał już wygięty wyświetlacz. Nie powinno być to problemem, ponieważ Samsung zaprezentował już smartfon z wygiętym wyświetlaczem – Galaxy Round.

GalaxyRound_610x382

Podczas MWC Samsung powinien też zaprezentować inteligentną bransoletkę (“smartband”? może tak będą te urządzenia określane) Galaxy Band, która ma się przydać szczególnie osobom aktywnym. Ma ona monitorować tętno i ciśnienie krwi użytkownika. Pomysł nie jest nowy (Nike Fuel Band), jednak siłą produktu Samsunga powinno być zintegrowanie z aplikacjami i smartfonami koreańskiego producenta – np. z S Health. Zwłaszcza że Samsung już ma takie urządzenie w ofercie – opaskę S Band, która jest kompatybilna chociażby z Galaxy S4.

sband

Rynkową niszę inteligentnych zegarków i bransoletek planuje też zagospodarować LG – i zaprezentować swoje urządzenia również na targach MWC. Smartwatch G Arch ma być powrotem do tej kategorii urządzeń po długiej nieobecności od czasu zaprezentowania LG GD910. Również ma mieć wygięty wyświetlacz, podobnie jak zaprezentowany niedawno LG G Flex. G Health ma pełnić podobną rolę jak gadżet Samsunga, jednak będzie to pierwsze podejście tego producenta do inteligentnych bransoletek. Oba urządzenia oczywiście będą się synchronizować ze smartfonami i tabletami LG.

medium04

LG-G-Flex-fot.-engadget.com--197662

 

Kolejnym dowodem na premierę tych urządzeń jest fakt, że LG złożyło w koreańskim urzędzie patentowym wniosek o opatentowanie obu swoich urządzeń.

źródło: The Korea Herald

0