Kolejny odświeżony model Sony – Xperia M2

Sony od pewnego czasu ograniczyło oznaczanie nowych modeli kolejnymi nazwami alfabetu, a po prostu tym istniejącym dopisują kolejną cyfrę. W ten sposób mamy takie modele jak Z1, E1, czy też prezentowana dzisiaj M2. Muszę przyznać, że taka numeracja jest bardzo prosta, a do tego wpływa na psychikę klientów. Bo skoro Xperia M była dobra, to M2 pewnie będzie jeszcze lepsza, takie małe wprowadzenie, a teraz przejdźmy do samego telefonu.

Xperia M2 oferowana będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej, do tego ma zostać wyposażona w aż 4,8″ ekran o rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli). Za sprawne działanie będzie odpowiadał czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, który będzie wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Dla użytkownika dostępne będzie 8 GB pamięci z możliwością rozszerzenia kartami microSD, a rozdzielczość aparatu to 8 Mpix, jednak nie wiemy czy będzie możliwe nagrywanie filmów FullHD. Zadowolenie wzbudzać może również wykonanie M2, do którego zastosowane zostało hartowane szkło i aluminium, taki zabieg powoduje, że gdy spojrzymy na nią to możemy doszukiwać się wielu podobieństw względem flagowej serii Z.

   gsmarena_001

Warto jeszcze zwrócić uwagę na moduł LTE i baterię, której pojemność wynosi 2,300 mAh. Zastosowanie takiego ogniwa w tym telefonie powinno wystarczyć na około jedną dobę dość intensywnej pracy. Z pewnością się zastanawiacie jaka jest cena tego urządzenia, otóż został on wyceniony na 1229 złotych, co jest ceną niezbyt atrakcyjną, gdy porównamy ją do brytyjskiej, która oscyluje w granicach 210 GBP. No cóż, już tak się utarło, że to zawsze u nas muszą przesadzić z cenami.

W moich oczach M2 ma szansę odnieść spory sukces, jednak żeby tak się stało, to cena musi dość szybko pójść w dół. Jedynym mankamentem może okazać się rozdzielczość ekranu, która jak na przekątną 4,8″ będzie po prostu nie wystarczająca.

0

2 Replies to “Kolejny odświeżony model Sony – Xperia M2”

Comments are closed for this post.