Kolejny screenshot z LG G3! Tym razem co nieco o nakładce

Galaxy S5 już od jakiegoś czasu gości na półkach sklepowych w wielu krajach, a Xperia Z2 i HTC One (M8) lada moment dostępne w wolnej sprzedaży. Brakuje nam tylko informacji o czwartym, największym konkurencie tych modeli, mowa tu o LG G3. Na szczęście pojawia się coraz więcej przecieków z nim związanych.

Zanim zacznę o mówić o tym czego się ostatnio dowiedziałem na temat G3 warto powiedzieć parę słów o jego poprzedniku. LG G2 to według mnie telefon kompletny, a do tego dostępny w świetnej cenie od samego początku sprzedaży. W dniu premiery można było go kupić we wszystkich popularnych sklepach z elektroniką w cenie nieco ponad 2000 zł. Jak na flagowca i model nowej generacji kwota jaką trzeba było za niego zapłacić była wyśmienita. W chwili obecnej nowe egzemplarze to wydatek rzędu 1400 złotych, a gdy nam się poszczęści możemy kupić ten telefon jeszcze taniej. Jednak do czego dążę? Już wam mówię. Producenci urządzeń wymienionych w pierwszym akapicie tekstu mają już mocno wyrobioną markę i zaufane serie urządzeń, jednak z LG jest trochę inaczej. Często z różnych przyczyn ludzie omijają telefony LG szerokim łukiem, a sam powiem, iż też do pewnego czasu trzymałem się od tej marki z daleka. Jednak teraz wiem, że telefony tego koreańskiego producenta zasługują na większą uwagę i z pewnością mogę je polecić. A do tego mają bardzo często jeden, mocno decydujący i brany pod uwagę aspekt – cenę adekwatną do jakości.

Więc wzdłuż wszystkich wcześniejszych ruchów Life’s Good śmiem twierdzić iż G3 nie tylko będzie bardziej wydajny i świeższy niż trójka największych wrogów, ale też będzie miał znakomitą cenę, dzięki czemu warto mu się przyjrzeć. Przejdźmy do sedna sprawy.

  gsmarena_001

Już jakiś czas temu pisaliśmy o zrzucie ekranu z tytułowego urządzenia, który przedstawiał tapetę, a co najważniejsze potwierdzał rozdzielczość QHD. Zatem mamy już pierwszy aspekt, w którym G3 powinien zdeklasować rywali. A co przedstawia dzisiejszy screenshot? Tym razem dane jest nam zobaczyć ekran startowy telefonu i wywnioskować co nieco na temat nakładki. Gdy tylko na nią spojrzymy można zauważyć prostotę i przejrzystość. Do tego widać, że nakładka nie ma żadnych trójwymiarowych udziwnień, a wszystko utrzymane jest w płaskim, minimalistycznym stylu. Na ten moment nie chcę snuć spekulacji czy launcher jest dobry czy też nie, ponieważ niestety za mało ten zrzut ekranu pokazuje. A na domiar złego, nigdy nie byłem fanem nakładek LG. Mam nadzieję, że teraz się to zmieni.

Teraz pora na małe przewidywania. Otóż w chwili obecnej oprócz ekranu o rozdzielczości QHD nie został potwierdzony żaden podzespół, ale mówi się o tym, że G3 wyposażony będzie w czterordzeniowy procesor Snapdragon 805, 5,5″ ekran QHD oraz 3 GB pamięci RAM. Premiera urządzenia prawdopodobnie odbędzie się 17 maja. Ja na ten telefon czekam bardzo niecierpliwie, a Wy?

3