LG G Watch już w sprzedaży!

Na temat inteligentnych zegarków opartych na platformie Android rozwodziliśmy się już nie raz. Jednak jeśli to przegapiliście to w ogromnym skrócie mogę wam powiedzieć, że końcowy wniosek był taki, że to są na prawdę ciekawe urządzenia, ale… No właśnie, to jeszcze nie jest to. Inteligentne zegarki powinny być przede wszystkim jeszcze bardziej funkcjonalne i dopracowane oraz w mojej ocenie mogłyby być bardziej dizajnerskie, ot tak uważam. Bo skoro mam coś nosić przy sobie niemalże 24h na dobę, to czemu ma mi się to nie podobać? Także na chwilę obecną taka jest moja opinia na temat zegarków z Androidem, ale przejdźmy już do rzeczy. Mianowicie do G Watch’a.

I od razu Wam mówię, jeśli myślicie, że Watch od LG jest rewolucją i rozwiąże wszystkie wcześniej poruszane kwestie, to niestety jesteście w błędzie. Koreański producent po prostu stworzył własny sprzęt, żeby ten mógł konkurować z urządzeniami Samsunga i Sony. Jednak nie warto narzekać na to, że G Watch nie spełni zupełnie wszelkich oczekiwań, bo przecież nie od razu Rzym zbudowano. Pamiętacie pierwszego iPhone’a, którego Steve Jobs zaprezentował w 2007 roku? Pamiętacie ten szok, to zatrzymanie świata telefonicznego i uświadomienie sobie, że to właśnie przyszłość? No właśnie, konkurencja wymusiła ulepszanie swoich sprzętów do tego poziomu jaki mamy dzisiaj. Wystarczyło 7 lat (licząc od premiery iPhone), żeby telefony kilkukrotnie przewyższały moc obliczeniową mojego komputera z początku XXI wieku. No dobra, odskoczyłem trochę od tematu, ale myślę, że rozumiecie kontekst. Natomiast jeśli nie, to oczywiście chodzi mi o to, że im więcej firm wejdzie w produkcję Android Wear z zegarkami na czele, to tym większe są szanse na ich rozwój tych urządzeń. W końcu prawie z każdym kolejnym zegarkiem dostajemy nowe funkcje, które zadomawiają się w środowisku inteligentnych zegarków.

I choć LG G Watch nie jest kamieniem milowym, to robi mały kroczek w przyszłość i za to należy mu się uwaga. Po pierwsze, specyfikacja:1,65″ ekran o rozdzielczości 280 x 280 Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz, 512 MB RAM, 4GB pamięci wbudowanej, 400 mAh bateria oraz Bluetooth w najnowszej technologii – 4.o. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, że urządzenie jest kurzo i wodoodporne według certyfikatu IP -67.

G Watch oferowany jest w w dwóch kolorach – White Gold oraz Black Titan. Ostatnimi informacjami, które są ważne to cena, która została ustanowiona na 229$ oraz dostępność. Na chwilę obecną G Watch’a można kupić w USA, Kanadzie, Francji, Anglii, Włoszech, Niemczech oraz w wybranych krajach Ameryki Południowej i Azji. Zamówienia można składać na stronie Google Play, jednakże aby to uczynić na terenie danego kraju musi działać sklep z urządzeniami Google, czego oczywiście w Polsce nie mamy. A wielka szkoda…

A co Wy uważacie o inteligentnym zegarku od G Watcha? Kupilibyście go?

0

One Reply to “LG G Watch już w sprzedaży!”

  • Nowy gracz na rynku “naręcznych” androidów to zawsze dobra sprawa. LG ma wprawę w budowie urządzeń mobilnych, fajnie projektuje interfejsy i ogólnie dba o użytkownika. Gdybym miał okazję od razu bym go kupił !

Comments are closed for this post.