LG G3 i G Pro 2 coraz bliżej

LG G2 oraz LG G Pro – smartfony z wysokiej półki od koreańskiego producenta – stają się coraz popularniejsze w naszym kraju, mimo iż ich premiera nastąpiła stosunkowo niedawno. Te dobrze sprzedające się smartfony będą miały swoich następców, którzy zadebiutują w najbliższych miesiącach. Poznajcie datę premiery LG G3 oraz LG G Pro.

Koreańskie media podają, iż następca flagowego modelu G2 powinien pojawić się 17 maja bieżącego roku. Według serwisu asiae.co.kr LG G3 powinien mieć, podobnie jak zapowiadany Galaxy S5, ekran o rozdzielczości QHD (2560×1440 pikseli). Różnicą ma być przekątna ekranu – mówi się o 5,5″ w LG G3 i 5,25″ w Galaxy S5; masowa produkcja tych ostatnich niedawno się rozpoczęła. Względnie niewielki odstęp czasowy między premierą G2 a G3 ma na celu zapobiec zwiększeniu udziałów Samsunga w rynku, ponieważ i Galaxy S5, i LG G3 mają się pojawić mniej więcej w tym samym czasie. Wcześniejsze plotki mówiły również o aparacie o rozdzielczości matrycy równej 16 MPx, dopełnionym optyczną stabilizacją obrazu oraz własny chipset mający być uniezależnieniem się od Qualcomma oraz konkurencją dla Exynosów Samsunga  – LG Odin.

gsmarena_001 — kopia

 

(zdjęcie przedstawia złotą wersję LG G2 – pisaliśmy o niej tutaj)

Kolejnym zapowiadanym smartfonem LG ma być LG G Pro 2 – następca nieco mniej popularnego w naszym kraju LG G Pro. Ma być to phablet, który ma być podobno zaprezentowany na targach Mobile World Congress 2014 w Barcelonie (24-27 lutego). Dodatkowym argumentem przemawiającym za tą datą jest fakt, że model pierwszej generacji również został zapowiedziany na targach MWC.

lggpro

 

(zdjęcie przedstawia LG G Pro pierwszej generacji)

Koreański serwis podaje, iż LG G Pro 2 ma posiadać 5,9″ ekran QHD oraz najprawdopodobniej chipset Qualcomm Snapdragon 80x (być może niedawno zaprezentowany 805) oraz aparat z optyczną stabilizacją obrazu.

Z pewnością…

…świetnym ruchem jest zaprezentowanie urządzenia z ekranem QHD już na targach MWC, co niewątpliwie napędzi sprzedaż LG G Pro 2, chociażby z ciekawości. Sony oraz Samsung zaprezentują urządzenia z wyświetlaczem o rozdzielczości QHD nieco później. Właściwe uderzenie nastąpi jednak, gdy boom na LG G Pro 2 nieco spadnie, a zaprezentowany będzie LG G3.

LG jest na dobrej drodze do pewnego celu, którym nie są koniecznie ogromne wyniki sprzedażowe. Jednym z najważniejszych celów koreańskiej firmy jest to, by smartfony z serii G osiągnęły taką popularność i wzbudzały takie same emocje wśród konsumentów, dziennikarzy czy też blogerów, jak kolejne urządzenia z serii Galaxy S. LG G2 już jest jednym z najlepiej ocenianych flagowców obecnej generacji, więc G3 powinien być kolejnym krokiem do ekspansji LG. Nie jestem związany z firmą LG – po prostu konkurencja i wojna między producentami przynosi największe korzyści właśnie kupującym.

0

2 Replies to “LG G3 i G Pro 2 coraz bliżej”

  • […] wszystko to najprawdopodobniej po to, by nie dać konkurencji uciec zbyt daleko. LG może zaprezentować LG G Pro 2 na targach MWC, a być może również i LG G3. Jeśli minie zbyt dużo czasu, smartfony LG zdążą się dobrze sprzedać i wzbudzić sensację w […]

Comments are closed for this post.