LG G3 S w Europie za 349 Euro!

Premiera G3 odbyła się całkiem niedawno, a już teraz koreański producent wprowadza na rynek jego tańszą wersję. G3 S , znany również jako G3 Beat w stosunku do flagowego modelu został osłabiony i pomniejszony. Napędza go czterordzeniowy Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Obsługiwać G3 S przyjdzie nam za pomocą 5″ ekranu wykonanego w technologii IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. W urządzeniu zastosowano wszystkie najnowsze moduły łączności, wliczając w to modem 4G LTE. Na uwagę zasługuje również 8 Mpix aparat, który będzie miał wsparcie laserowego autofokusa oraz bateria, której pojemności wynosi aż 2540 mAh, co przy takich podzespołach bez problemu powinno wystarczyć nawet na 2 doby działania. W G3 S zamontowano 8 GB pamięci ROM, jednak jest możliwość jej rozszerzenia za pomocą kart microSD.lgg3beat582

Zdjęcie powyżej przedstawia obok siebie G3 S oraz zwykłego G3. Jak możecie zauważyć, różnice w wyglądzie są na prawdę niewielkie, więc tańszy model nie stracił na atrakcyjności względem droższego. I bardzo dobrze! Beat będzie oferowany w 3 wersjach kolorystycznych: białej (w zasadzie to srebrnej), czarnej i złotej. Smartfon będzie oficjalny dostępny na europejskich rynkach w przeciągu kilku tygodni, jego cena to 349 Euro, co w przeliczeniu na naszą, rodzimą walutę wynosi około 1450 złotych.

W mojej ocenie G3 S ma szansę odnieść zdecydowanie większy sukces niż jego poprzednik – G2 mini. Jednak zanim tak się stanie, to cena musi co nieco spaść w dół, bo w chwili obecnej za 1450 złotych znajdziemy wiele ciekawszych i mocniejszych urządzeń. Po cichu liczę na to, że po kilku miesiącach jego cena ustatkuje się na poziomie 900-1000 złotych, a do tego będzie dostępny w ciekawych ofertach u operatorów. Wtedy G3 S może mieć na prawdę spore wzięcie.

1