Luksusowy smartwatch od HP – najwyraźniej tak!

Firmy, które wypuszczają smartwatch’e z reguły mają spore doświadczenie w budowie smartfonów, jednak tym razem będzie trochę inaczej. Oczywiście nie kwestionuję tego, że Hewlett-Packard potrafił zrobić ciekawy telefon, aczkolwiek ich urządzenia pozostawały w cieniu takich marek jak Blackberry, Sony czy też HTC. Po cichu liczę na to, że w przypadku tego zegarka będzie nieco inaczej i HP odniesie sukces, a wierzcie mi, ma na to bardzo duże szanse!

Jest to pierwszy przeciek na temat tego urządzenia, więc z racji tego dysponujemy znikomą ilością informacji na jego temat, ale przejdźmy do rzeczy. Nie wiemy jaka będzie przekątna ekranu oraz jaką specyfikację będzie posiadał ten zegarek, ale z racji szkiców, które znajdziecie poniżej można stwierdzić, że to urządzenie ma szansę zostać najładniejszym sprzętem tego typu na rynku. A jak wiadomo, w chwili obecnej wszystkie inteligentne zegarki nie powalają swoją stylistyką na kolana, owszem są ładne, ale do tego, żeby ludzie wypowiadali “ŁAAAŁ!” na ich widok jeszcze im sporo brakuje. Jedną z najważniejszych informacji jakich dowiedzieliśmy się odnośnie tego urządzenia jest to, że będzie ono zdolne współpracować zarówno z platformą iOS jak i Android, zatem obszar rynku na jakim będzie sprzedawany ten zegarek jest znacznie większy niż dotychczas. Właśnie z racji kompatybilności z produktami Apple.

 gsmarena_001

 Wielką niewiadomą pozostaje system, czy też nakładka pod jaką będzie pracował ten zegarek. Jak wiadomo oba wcześniej wspomniane systemy różnią się i nie wiadomo jak producent to rozwiąże. Mówi się o tym, że będzie tylko jedno oprogramowanie, które będzie się dostosowywało do platformy, aczkolwiek równie możliwe jest, że powstaną dwa niemalże identyczne zegarki, z których jeden będzie przeznaczony dla iOS, a drugi dla Androida.

 gsmarena_002

Za projekt odpowiada amerykański designer = Michaela Bastian,  Trzeba mu przyznać, że jego projekty prezentują się na prawdę wyśmienicie, a do tego możemy się spodziewać zegarka HP w dwóch wersjach kolorystycznych, ale za to z trzema wymiennymi paskami.

Zawsze gdy opisuj urządzenie, to na koniec zostawiam cenę i premierę. Zaczynając od pierwszej kwestii, póki co nic nie wiadomo, ale możemy być niemal pewni, że HP celuje w rynek “luksusowy” zatem kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za tytułowe urządzenie będzie całkiem spora. Natomiast jeśli chodzi o premierę to smartwatch HP najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany późną jesienią tego roku.

1