Mobile World Congress – kolejne urządzenia i konferencje

2678

Im bliżej targów Mobile World Congress, tym więcej napływa informacji o urządzeniach, które mają być na tych targach zaprezentowane. Tak też się dzieje i tym razem. Oprócz oficjalnych zaproszeń od producentów pojawiają się też informacje z innych źródeł. Czego można się więc spodziewać w tym roku? Prezentujemy, co w planach mają: Sony, Huawei i Nokia.

Z trzech wyżej wymienionych producentów póki co tylko ten pierwszy oficjalnie zaprosił na swoją konferencję. Zaproszenia na konferencję prasową wysyłane oficjalnie przez producenta mówią, iż konferencja odbędzie się o 8:30 czasu środkowoeuropejskiego (używanego aktualnie w Polsce) 24 lutego – czyli tego samego dnia, co konferencja Samsung Unpacked 5, o której pisaliśmy w osobnym wpisie.

Na konferencji japońskiego producenta możemy się spodziewać prezentacji kilku urządzeń. Najbardziej prawdopodobne są:

  • Następca Xperii Z1, zwany kodowo D6503 Sirius – 5,2″ ekran IPS Full HD lub QHD, chipset Snapdragon 800, 3GB RAMu, bateria 3300 mAh, 20 MPx aparat z nagrywaniem wideo 4K, Android 4.4.2 KitKat
  • Budżetowy smartfon Sony D230X
  • Tablet o nazwie kodowej Castor, który ma być następcą Xperii Tablet Z – w wersjach WiFi/WiFi+3G, z obsługą LTE i chipsetem Snapdragon 800
sirius
Zdjęcie przedstawia prototyp Xperii Sirius.

Kolejnym producentem, który ma zaprezentować swoje nowości na targach MWC, jest Huawei. Dziennik The Wall Street Journal poinformował, iż chińska firma może pokazać w Barcelonie swój pierwszy smartwatch i tym samym dołączyć do powiększającego się grona producentów tych urządzeń. Niestety nic nie wiadomo o tym, czy urządzenie to będzie pozycjonowane jako high-end czy też urządzenie budżetowe.

Pewniejsze informacje dotyczą innych produktów Huawei. Pisaliśmy niedawno o smartfonie Huawei P7, który ma być następcą sprzedawanego w Polsce u różnych operatorów modelu P6. W linku powyżej znajduje się też specyfikacja tego urządzenia. Doniesienia informują też o prezentacji dwóch tabletów. Jednym z nich może być Huawei X1.

hx1

 

Zdjęcie porównuje tablet Huawei do Samsunga Galaxy Note 3 (po prawej)

Najnowszy tablet Huawei według doniesień portalu PhoneArena ma mieć 7″ekran 1920×1200 pikseli (323 ppi), LTE (opcjonalnie), 2 GB RAMu, aparat o rozdzielczości matrycy 5 MPx (główny) i przednią kamerkę o rozdzielczości 1,3 MPx. W środku może się znaleźć procesor HiSilicon 910 (4×1,6 GHz). Całość pracować ma pod kontrolą Androida 4.2 oraz ważyć 239 gramów. Tablet ma mieć 7,5 mm grubości.

Także Nokia planuje zaprezentować nowe urządzenie na targach MWC. Wszyscy wiemy, o który smartfon chodzi – jest to oczywiście Nokia X/Nokia Normandy.

gsmarena_001

 

Źródła “związane z tą sprawą”, na które powołuje się The Wall Street Journal, mówią, iż smartfon Nokii z Androidem może mieć swoją premierę podczas targów MWC w Barcelonie. Będzie ona pracowała pod kontrolą nieco zmodyfikowanego Androida. WSJ donosi, iż to urządzenie nie będzie oferowało dostępu do sklepu Google Play ani usług Google. Zamiast tego producent ma przygotować swój własny sklep z aplikacjami dla Androida oraz usługi dostępne już dla smartfonów z serii Lumia. Czyli tak samo jak w tabletach Amazona – bardzo możliwe więc, że te ograniczenia będzie się dało obejść.

Jeśli chodzi o specyfikację, to smartfon ten ma posiadać 4″ ekran WVGA, dwurdzeniowy procesor Snapdragon, 512 MB RAMu, 4GB pamięci wewnętrznej, slot na karty pamięci. Oprócz tego dostępne mogą być wersje obsługujące Dual SIM czy też inne warianty kolorystyczne.

źr: Sony, The Wall Street Journal, PhoneArena, @evleaks, wł

0
· · · · · · · · · · · ·

Bloger. Nawet nie próbuje być obiektywny. Trzyma kciuki za Windows Phone, choć powoli traci nadzieję na sukces produktu MS. Lubi dobrą muzykę i dobrą jakość dźwięku. Kibic Dallas Mavericks, Boston Celtics, San Antonio Spurs i Golden State Warriors.

Comments are closed.