Moto X wkracza do Europy, na początek Wielka Brytania!

Moto X – flagowy model Motoroli od czasu przejęcia firmy przez Google właśnie wkracza na Stary Kontynent.

Z początku oferowana jedynie w Ameryce Moto X od 1 Lutego będzie dostępna w sklepach w Wielkiej Brytanii. Taka informacja niezmiernie cieszy, gdyż tytułowy model to na prawdę ciekawe urządzenie, któremu warto się przyjrzeć. W końcu mamy do czynienia z 4,7″ ekranem o rozdzielczości 720p, czterordzeniowym procesorem z każdym rdzeniem po 1,7 GHz, 2 GB RAM, 2200 mAh bateria, łączność LTE i 10 Mpix kamera. To i tak nie wszystkie z atutów X’a, nie sposób zapomnieć o tym, że skoro powstał przy współpracy z Google to aktualizacje będą się pojawiać tak szybko jak w urządzeniach z linii Nexus.

MotoX-9782Wszystko zapowiada się na prawdę bajecznie, lecz w tym momencie dochodzimy do ceny. W USA Motorola X jest oferowana w cenie 399$ bez umowy operatora (ok.1250 zł), natomiast w Europie cena urządzenia została znacznie podniesiona. Na przykład w Niemczech i we Francji przyjdzie nam za ten telefon zapłacić 430 Euro (ok. 1800 zł), a na terenie Wielkiej Brytanii około 360 Funtów (około 1850 zł). Zatem cena niestety nie zachwyca, a bardziej rozsądnym wyborem jest kupno niedawno zaprezentowanego Nexusa 5.  Jeszcze pozostaje sprawa dostępności w Polsce, póki co nic nie wiadomo, ale dobrze by było, aby Motorola w końcu zajęła oficjalne stanowisko co do wprowadzenia telefonów na nasz rynek.

Moim zdaniem bardzo szkoda, że Moto X dopiero teraz będzie dostępny na naszym kontynencie, bo jakby na to nie spojrzeć od amerykańskiej premiery urządzenia minęło około 10 miesięcy, a jak wiadomo przez ten czas w dziedzinie technologii zmienia się bardzo dużo. Mankamentem również pozostaje cena, która jest po prostu zbyt wysoka. W końcu kto zapłaci prawie dwa tysiące złotych za sprzęt już nie pierwszej młodości, zwłaszcza gdy na rynku jest wielu młodszych konkurentów często oferujących wiele więcej? A jak Waszym zdaniem prezentuje się Moto X? Skusilibyście się na ten telefon?

0