Nadchodzi Galaxy S5 Zoom!

Lada chwila Galaxy S5 zagości na rynku, a już teraz możemy usłyszeć o kolejnym urządzeniu z linii S5, oczywiście chodzi o model z dopiskiem “Zoom”.

Zanim zacznę pisać co nieco o S5 Zoom to przywołam swoje wspomnienia związane z jego poprzednikiem. Otóż, S4 Zoom wywarł na mnie pozytywne wrażenie, aparat był na prawdę nieporównywalnie lepszy z jakimikolwiek innymi smartfonowymi obiektywami (Jedyną  poważną konkurencją okazała się Nokia z modelem 1020). Do tego dostawaliśmy całkiem wydajny telefon. Takie gry jak Real Boxing działały bez najmniejszego kłopotu, zatem czego chcieć więcej? Odpowiedź jest prosta – mobilności. Pomimo tego, że S4 Zoom ma na prawdę sporo zalet, to jego kształt, rozmiar i waga są w stanie odstraszyć zdecydowaną większość potencjalnych kupców. Trudno się temu dziwić, w końcu mówimy o ponad 300 gramach, a do tego grubości wynoszącej ponad 2 cm w miejscu obiektywu. Ja osobiście bym na ten model się nie skusił, chociaż muszę to przyznać jeszcze raz – S4 Zoom to niezwykle interesujący telefon!. A jak sprawa ma wyglądać w przypadku jego następcy? Oczywiście w większości wypadków zupełnie standardowo, dostaniemy czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz, 2 GB RAM, 4,8″ ekran o rozdzielczości 720p oraz xenonową lampę błyskową. Zatem jak sami widzicie w środku czekają nas zmiany, które poprawią wydajność, ale czy użyteczność również? W końcu to telefon z ekranem o przekątnej prawie 5″ (4,3″ w S4 Zoom było na prawdę odpowiednie), a nie zapominajmy, iż nie będzie to ultra cienki smartfon. Jednakże, jest światełko nadziei. Producent zapewnia, że S5 Zoom będzie zdecydowanie bardziej smukły od poprzednika, a do tego zastosowany obiektyw nie będzie wystawał!

  gsmarena_001 Ciekawostka: Kartka z prawdopodobną specyfikacją S5 Zoom (która obiegła wszystkie ważne portale GSM na świecie) została wykonana przez naszego rodaka 🙂
Oczywiście zmiany dotknęły również samą matrycę – 20 Mpix CMOS, wraz z 10x zoomem optycznym i optyczną stabilizacją obrazu. Samsung również twierdzi, że za sprawą zaimplementowania nowej technologii, aby uzyskać wyżej wymieniony zoom optyczny nie trzeba będzie stosować wysuwanego obiektywu. Zatem konstrukcja będzie lżejsza i prawdopodobnie bardziej solidna.

Ja osobiście czekam z niecierpliwością jak będzie wyglądał S5 w wersji “aparatowej”. Być może z niszowego modelu Samsung zrobi coś, co na prawdę może stać się pożądane przez klientów. Taką mam nadzieję i trzymam za nich kciuki!

0