Następca HTC One prosto z drukarki 3D!

2014 HTC One znany również jako HTC M8, bądź po prostu HTC One 2 doczekał się pierwszego, bardziej konkretnego wycieku. Możemy zobaczyć bryłę tego smartfona wykonaną za pomocą drukarki 3D.

Już na pierwszy rzut oka widać, że względem obecnego flagowca niewiele się zmieniło. Ponownie mamy do czynienia z ładnie wyglądającą, zaokrągloną obudową. Na dzień dzisiejszy mówi się o tym, że ekran zostanie zwiększony z 4,7″ do 5″. Poniżej i powyżej matrycy można dostrzec głośniki stereo, które tak jak w przypadku HTC One będą nosiły nazwę BoomSound.

HTC-One-2Na zdjęciu porównawczym widzimy iPhone’a 5C

Tył również niewiele się zmienił i wygląda niemalże identycznie, aczkolwiek można zauważyć jeden, ważny szczegół. Szczelina na element doświetlający jest teraz znacznie większa, więc można się spodziewać podwójnej diody LED tak jak w przypadku iPhone’a 5S. Aparat ma zostać taki sam – 4 UltraPixele.

 HTC-One-2-2Na zdjęciach porównawczych widzimy iPhone’a 5C.

Specyfikacja techniczna dalej stoi pod znakiem wielkiego zapytania. Nie wiadomo czy tajwański producent zamierza zastosować znany już nam układ Snapdragon 800 czy też pójdzie krok w przód i w następcy One znajdziemy Qualcomma 805 z możliwością przetwarzania obrazu z kamery o rozdzielczości 4K. Do tego całkiem prawdopodbne jest zastosowanie 16 GB pamięci wewnętrznej, ale tym razem z możliwością rozszerzenia poprzez slot kart microSD.

 Całkiem możliwe, że producent zamierza pokazać światu sprzęt na corocznych targach MWC w Barcelonie, które odbędą się pomiędzy 24, a 27 lutego, ale to tylko przypuszczenia i póki co lepiej zostać powściągliwym.

0