Następca Nexusa 7 już w lipcu?

W najbliższych dniach odbędzie się konferencja Google I/O, która w dużym stopniu będzie dotyczyła sytemu Android. Jeśli na konferencji Google zaczyna się mowa o tym systemie to nie może się ona odbyć bez nawiązania do linii urządzeń Nexus. Pomimo tego, że nic nie jest oficjalne potwierdzone to agencja Reutera powołując się na 2 niezależne źródła twierdzi, że następca genialnego tabletu Asus Nexus 7 zostanie zaprezentowany już w lipcu. Co miało by się w nim zmienić i czy jest w stanie powtórzyć wyniki sprzedażowe poprzednika? Dowiecie się w dalszej części wpisu.

Asus Nexus 7 odniósł na rynku dość spory sukces. Złożyło się na to wiele czynników, ale najważniejsze z nich to nie wygórowana cena, wysoka wydajność oraz dobre wykonanie. Nikt nie zaprzeczy, że poprzeczka została zawieszona wysoko, ale czytając najnowsze doniesienia na temat następcy tego tabletu jestem wręcz przekonany, że druga generacja pobije sukces poprzedniej.

062712-NEXUS-TABLET-004edit1 Plusblog

Google pozostaje przy sprawdzonej firmie i producentem Nexusa 7-2 (tak go nazwijmy) ma być ponownie Asus. Poza tą napawającą optymizmem informacją można powiedzieć co nieco o nowej specyfikacji technicznej. Ekran o przekątnej 7″ ma tym razem wyświetlić rozdzielczość aż 1920 x 1200 pikseli (wyższa niż FullHD) i zamiast układu Nvidia Tegra 3  prawdopodobnie znajdziemy tu procesor Quallcom Snapdragon S4 Pro wraz z 2 GB pamięci ram. Oprócz tych dwóch niezwykle istotnych zmian krążą także plotki na temat zmniejszenia szerokości ramek otaczających ekran, zamontowania 5 Mpix aparatu z tyłu tabletu oraz przedniej kamerki do wideorozmów w jakości HD. Nexus 7-2 poza tym ma zostać wyposażony w baterię 4000 mAh, którą będziemy mogli doładować bezprzewodowo, a za stabilność urządzenia będzie odpowiadał Android w wersji 4.3. Jak wspomniałem na początku akapitu ważna przy sukcesie “siódemki” była niewygórowana cena i tak samo ma być w tym przypadku. Według obecnych informacji ceny Nexusa 7-2 zaczynać się będą od 199$ za najtańszy model(16 GB bez modułu 3G), czyli tyle samo ile musimy zapłacić za identycznie wyposażoną obecną generację tabletu. W momencie wprowadzenia na rynek “dwójki” cena pierwszego Nexusa ma zostać obniżona do 149$, co jeszcze bardziej umocni na rynku pozycję urządzeń powstałych we współpracy Google’a i Asusa.
A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Skusilibyście się na Nexusa 7-2 jeśli  jego specyfikacja techniczna i cena wyglądałyby dokładnie tak jak wyżej? Odpowiedzi piszcie w komentarzach.

0