Nokia EOS – Pierwsze zdjęcia

Po wielu przeciekach dotyczących Nokii EOS w końcu przyszła pora na zobaczenie jej prawdziwych zdjęć i to w całkiem niezłej jakości. Więcej w rozwinięciu.
Następca Nokii 808 PureView – Nokia EOS nie odiega wyglądem od telefonów z rodziny Lumia i pracuje pod kontrolą Windows’a Phone w wersji 8. Na pierwszy rzut oka można zauważyć ogromne podobieństwo do obecnego flagowego smartfona fińskiego producenta, czyli Lumii 920. Obudowa została wykonana prawdopodobnie z dobrej jakości tworzywa sztucznego, które doskonale uzupełniają metalowe wstawki.

gsmarena_001

Umiejscowienie przycisków na obudowie również jest takie jak w telefonach z serii Lumia. Z prawej strony znajdziemy klawisz głośniej/ciszej , klawisz odblokowania ekranu oraz spust migawki aparatu. Na górze EOS ma zamontowany jack 3.5 mm oraz wejście kart microSIM. Zaś na dole jak można zauważyć na zdjęciu poniżej jest slot microUSB oraz głośnik zewnętrzny.

gsmarena_002 gsmarena_004

Na samym końcu należy powiedzieć o najważniejszej rzeczy, którą posiada ten telefon. Mowa tu oczywiście o potężnym aparacie, już sam jego rozmiar może wprawić w spore zadziwienie. Niestety, narazie nie wiadomo ile Mpix ma omawiany aparat, ale wiadomo, że za optykę odpowiada Carl Zeiss, a za doświetlać zdjęcia bedą 2 lampy: ksenonowa i LED.

gsmarena_004 gsmarena_005

Jak można zauważyć z tyłu obudowy znajdują się 2 małe złącza, poprzez które będziemy mogli doładować bezprzewodowo nasz telefon, bądź podpiąć go pod stację dokującą.

Tak jak mówiłem we wstępie, póki co informacji jest mało, ale miejmy nadzieję, że z dnia na dzień będzie ich się pojawiać coraz więcej.

0