Nokia Lumia 928 oficjalnie zaprezentowana na wideo!

Od jakiegoś czasu coraz głośniej było o tym, że Nokia szykuje swój nowy flagowy model. Jest to najbardziej zaawansowana Lumia od początku tej serii, a fiński producent pokłada wielkie nadzieje w najnowszym smartfonie. Ma on łączyć w sobie najlepsze cechy Windows Phone, wysoką wydajność i bardzo dobry aparat. Co jeszcze ciekawego w nim znajdziemy i czy Lumia 928 ma szansę odnieść sukces, który zadowoli Nokię? Zapraszam do dalszej części wpisu gdzie dowiecie się więcej i znajdziecie również pierwszy filmik prezentujący opisywany telefon.

Lumia 928 została wyposażona w 4,5″ ekran OLED o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor Quallcom Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz wraz z 1 GB pamięci ram i co najważniejsze 8,7 Mpix aparat z technologiami Carl Zeiss i PureView (znana z Nokii 808). Za doświetlenie podczas uwieczniania momentów naszego życia odpowiada ksenonowa lampa błyskowa. Oprócz tego, że  jakość zdjęć z pewnością będzie bardzo dobra Lumia 928 może nagrywać filmy w FullHD. O ile nagrywanie w tej rodzielczości jest już długo na rynku i nikogo nie dziwi, o tyle optyczna stabilizacja obrazu w trakcie kręcenia oraz 3 mikrofony, które pozwolą nagrać perfekcyjną jakość dźwięku są bardzo przemyślanymi rozwiązaniami. Z kolejnych ważnych cech telefonu możemy wymienić: 2000 mAh baterię, którą można ładować bezprzewodowo, moduł NFC, 32 GB pamięci wbudowanej oraz obsługę sieci 4G LTE. Całość pracuje pod kontrolną Windows Phone 8, który został dodatkowo wyposażony w autorskie aplikacje Nokii takie jak mapy Nokia Here czy też Nokia Music.                                                                                                                                                  
Po obejrzeniu powyższego filmiku prezentującego Lumię 928 uważam, że to telefon na miarę dzisiejszych czasów zarówno z wyglądu jak i technologii zastosowanych w przypadku aparatu, ale co z resztą specyfikacji? Jak już pewnie zauważyliście jest ona niemalże identyczna jak w przypadku Lumii 920 i moim zdaniem niewystarczająca. Inni producenci oferują więcej, 4 rdzeniowe procesory i wyświetlacze FullHD to standard w przypadku najnowszych flagowych modeli konkurencji (Htc One, Xperia Z, Galaxy S4). Nasuwa się więc pytanie czy najnowszy model Nokii wyposażony w Windows Phone 8 jest w stanie przynieść wysokie zyski firmie?  Osobiście według mnie 928 nie jest na tyle rewolucyjna, aby wywołać szał rynkowy i osiągnąć wyniki sprzedażowe na miarę S4 czy HTC One.
Na koniec należy dodać, że Lumia 928 będzie dostępna od 16 Maja w amerykańskiej sieci Verizon i jeszcze nie wiadomo kiedy zawita na Stary Kontynent.

0