Nokia X – Pierwszy fiński smartfon z Androidem i to w dodatku w trzech wersach!

I można rzec, stało się… Nokia wedle plotek ugięła się i również zacznie sprzedawać swoje urządzenia z systemem Android, jednak nie jest to zwyczajny system Google jakiego moglibyśmy spodziewać.

Nokia X, bo tak nazywa się seria najnowszych smartfonów producenta wykonana została z kolorowego plastiku.  Skupmy się na początku na Nokii XL. W środku znajdziemy  dwurdzeniowy proces Snapdragon S4 o taktowaniu 1 GHz, 768 MB Ram, 4 GB pamięci wbudowanej, 5 Mpix aparat z tyłu i przednią 2 Mpix kamerę, która idealnie nada się do rozmów na Skype. Wisienką na torcie jest 5″ ekran, który prawdopodobnie będzie wykonany w rozdzielczości 540 x 960 pikseli. Nie warto się rozpisywać o wszystkich modelach z osobna, ale warto wiedzieć, że będziemy mieli do czynienia z Nokią X, X+ oraz XL. Te pierwsze dwie różnie się od siebie tym, że model oznaczony plusem będzie miał więcej pamięci, zarówno RAM jak i wbudowanej, co według Nokii czyni go bardziej multimedialnym.

 gsmarena_008

Co do samej nakładki jak widzicie nie jest ona nawet podobna do tych, które już znamy. Fiński producent bardzo mocno zaingerował w oprogramowanie. Nie jestem pewien czy wyjdzie to na dobre czy na złe, tym bardziej, że sam telefon nie ma trzech klawiszy funkcyjnych jak to zwykły mieć urządzenia z systemem Android, a jedynie centralnie umieszczony klawisz powrotu. Jednak pomimo tego trzymam kciuki za sukces tej serii, i oczywiście szacunek dla Nokii za wprowadzenie czegoś nowego.

Ceny w jakich te modele będą dostępne w Polsce rozpoczną się od 549 zł za model X poprzez 599 zł za X+, aż do 649 zł za XL.

.

Nokia also throws in 1-month free of Skype premium for every Nokia X-family customer. Users will also get 10GB of free storage to the OneDrive cloud service for storing their files online.

0

One Reply to “Nokia X – Pierwszy fiński smartfon z Androidem i to w dodatku w trzech wersach!”

  • […] Cena jest bardzo niska, jak na tak wyposażony smartfon; o to zresztą chodziło. Pisaliśmy o nim w tym artykule. Fakt –  nie ma dostępu do usług Google’a, co obniża finalną cenę tego produktu. […]

Comments are closed for this post.