Nowe wersje HTC One

Już 5 milionów egzemplarzy HTC One trafiło do nabywców. Jest to spory sukces tajwańskiej firmy zwłaszcza zważając na to, że wyniki sprzedażowe poprzedniego flagowego modelu (HTC One X) były dużo gorsze. Skoro One odniósł taki sukces to nic dziwnego, że HTC przygotowuje jego kolejne wersje, które mają przynieść jeszcze większy zysk firmie. Jakie odmiany  flagowego modelu szykuje dla nas producent? Zapraszam do dalszej części tekstu.

M4 – właśnie taką nazwę kodową ma mniejszy brat HTC One (nazwa kodowa M7). Został wyposażony w 4,3″ ekran o rozdzielczości 720p, dwurdzeniowy procesor, 2 GB pamięci Ram, 16 GB pamięci wbudowanej, baterię 1700 mAh oraz aparat w technologii UltraPixel. Oprogramowanie ma być identycznie jak w większym modelu, czyli Android 4,2 z nakładką HTC Sense 5 i Blinkfeed’em. Jeśli możemy wierzyć zdjęciu poniżej to wygląd obu modeli jest bardzo podobny. Po przeczytaniu specyfikacji i po obejrzeniu pierwszych zdjęć od razu nasuwa się myśl o konkurencji. Bezdyskusyjnie HTC wypuści ten model, aby konkurował z coraz to lepiej sprzedającym się Galaxy S4 Mini. Według przecieków premiera HTC M4 odbędzie się już na przełomie czerwca i lipca.

htcm4

W ciągu ostatnich dni pojawiło się bardzo wiele plotek o większym bracie HTC One’a. Informacji póki co nie jest zbyt wiele, ale z kliku plotek można wywnioskować, że powiększony One będzie miał ekran o przekątnej od 5″ do 6″ i będzie pracował na tych samych, bądź bardzo zbliżonych do siebie podzespołach. Czy ta wersja flagowego modelu ma szansę odnieść sukces? Według mnie tak, ale jeśli producent coś zmieni w stosunku do wersji pierwotnej (np. 3 GB pamięci RAM).

Podsumowując, tymi modelami tajwański producent chce podbić kolejne segmenty rynku i coraz ostrzej konkurować z Samsungiem. Myślę, że to dobry krok, aby zwiększyć zyski i jednocześnie trafić do większej grupy odbiorców.

0

One Reply to “Nowe wersje HTC One”

Comments are closed for this post.