Nowy Nexus 7 oficjalnie!

Ostatnimi czasy Internet, aż szumiał od wszelkich przecieków na temat odświeżonej wersji Nexusa 7. Trochę z nich było prawdziwych, trochę zupełnie niezgodnych z zaprezentowaną specyfikacją, ale nie zmienia to faktu, że w końcu został zaprezentowany! Co w nim znajdziemy i jak bardzo się zmienił w stosunku do parajumpers pas cher pierwszej generacji? O wszystkim w dalszej części wpisu.
W Dolinie Krzemowej właśnie odbywa się konferencja Google na której jakiś czas temu zostało zaprezentowane tytułowe urządzenie. W jakim kierunku poszła seria 7″ tabletów opatrzonych logiem Nexus? Z pewnością w dobrym, można to wywnioskować po specyfikacji technicznej, która prezentuje się następujaco:

  • 7 calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 2000 (Nexus 7 pierwszej generacji 1280 x 800)
  • parajumpers Paris

  • Procesor Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1,5 GHz (zamiast Tegry 3)
  • 2 GB RAM (1GB w poprzedniej wersji)
  • Głośniki stereo (Nowość)
  • NFC, WiFi, LTE (w zależności od wersji)
  • Dwa aparaty 5 i 1.2 Mpix (Dodanie tylnego aparatu w stosunku do pierwszego Nexusa 7)
  • Android 4.3 JellyBean

Jak łatwo zauważyć zmian w środku jest dość sporo, a jak na zewnątrz? Plotki mówiły o znacznym pomniejszeniu ramek Nexusa i lepszej jakości tworzywa z jakiego został wykonany. Otóż obie plotki okazały się fałszywe, bo nowy Nexus ani nie wyszczuplał, ani nie wyładniał (czego dowodem są zdjęcia poniżej). Jednak pamiętajmy, że sedno sprawy to przystępna cena, która wynosi  229$ za najtańszą wersję (16GB + WiFi), 269$ za ten sam wariant w wersji 32 GB i 349$ (32 GB, LTE, WiFi). Cena jak najbardziej przystępna, a co z dostępnością? Od 30 lipca wersje bez LTE będą dostępnę w sklepie Play (który na chwilę obecną jest niedostępny dla naszego kraju). Wersja LTE pojawi się według Google w niedługim czasie, a na polską premierę urządzenia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. A jak Wy zaopatrujecie się na drugą generację Nexusa 7? Sdecydowalibyście się na niego gdyby w Polsce cena była równie korzystna jak za oceanem? Piszcie w komentarzach.

 178498-newnexus7group

0