Nowy smartfon Samsunga: Galaxy Core Advance

Dostępny w Polsce i promowany wśród operatorów Samsung Galaxy Core jeszcze nie zdążył się sprzedać w dużej liczbie egzemplarzy, a już ogłoszono, że będzie miał on swoją kolejną wersję. Polityka produkcji wielu wersji smartfonów na bazie jednego modelu trwa u Samsunga w najlepsze, a dzisiaj koreański producent zaprezentował nowego Samsunga Galaxy Core Advance.

Mimo nazwy sugerującej znaczące usprawnienia, Galaxy Core Advance podobnie jak jego poprzednik – Galaxy Core (wraz z wersją Plus) – jest urządzeniem ze średniej półki. Najpoważniejszą zmianą pod względem specyfikacji jest powiększenie ekranu (w obu wersjach wykonanych w technologii TFT) z 4,3″ w Galaxy Core do 4,7″ przekątnej w Core Advance. Bez zmian pozostała za to rozdzielczość – jest to w dalszym ciągu WVGA. Najważniejsze parametry specyfikacyjne nie uległy zmianie – najnowszy produkt Samsunga pracuje pod kontrolą dwurdzeniowego procesora ARM o częstotliwości taktowania 1,2 GHz i wyposażony został w 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej kartami pamięci microSD, aparat o rozdzielczości matrycy równej 5 MPx i baterię o pojemności 2,000 mAh (wzrost o 200 mAh względem “zwykłego” Galaxy Core).

 Galaxy Core Advance_2 Galaxy Core Advance_1

Producent podkreśla zmiany w wykonaniu urządzenia i zaprojektowaniu obudowy. Dotykowe przyciski pod ekranem zostały całkowicie zastąpione fizycznymi odpowiednikami, pokrywę baterii wyprofilowano oraz dodano sprzętowy klawisz spustu migawki i dyktafonu. Telefon będzie sprzedawany w dwóch wersjach kolorystycznych. Premiera sprzedażowa zapowiadana jest na pierwsze miesiące 2014 roku.

Galaxy Core Advance_5 Galaxy Core Advance_W_6

Subiektywnie muszę stwierdzić, że zmiany nie są duże. Samsung dostrzegł potencjał średniej półki oferującej całkiem wydajne i bardzo dobrze wykonane urządzenia, które sprzedają się w bardzo dużej ilości. Galaxy Core, jak wspomniałem na początku, jest relatywnie niedługi czas na rynku i jeszcze nie jest sprzedażowym hitem. Najbliższe dni (ostatni dzwonek przed kupnem prezentów!) mogą być jednak sporym wzrostem udziałów Core’a na polskim rynku. Specyfikacja może nie powala na kolana, ale też nie odstaje zbytnio od konkurentów z tej półki. A Core Advance? Może być równie ciekawy, o ile producent nie przesadzi z ceną tylko dlatego, że “nie jest to zwykły Core, tylko Core ADVANCE!”, co już się Samsungowi zdarzało.

0