Nvidia wycofuje się z rynku urządzeń mobilnych

Marka Nvidia to niewątpliwie potężny dostawca kart graficznych do laptopów i komputerów stacjonarnych, a do niedawna również procesorów dla urządzeń mobilnych. Niestety, producent zdecydował się zrezygnować z tego segmentu rynku.

Prawie każdy miłośnik urządzeń mobilnych (w tym ja), zawsze śledził poczynania Nvidii na rynku mobilnym. Chociaż nigdy nie były to najmocniejsze jednostki, jednak pojawiały się dla nich gry ze specjalnymi efektami, co przyspieszyło ich rozwój.  Pan Jen-Hsun Huang wydał oświadczenie podczas wywiadu dla CNET, w którym mówi że producent nie będzie dostarczał już swoich nowych procesorów dla smartfonów i tabletów. Z owego oświadczenia dowiadujemy się również że Tegra 4i która miała okazać się sukcesem jako tańsza wersja mocniejszego układu okazała się porażką.

NVIDIA-Tegra-K1-281-960x480

To bardzo ciekawa i przynajmniej dla mnie smutna wiadomość ze strony Nvidii. W ich układach zawsze widziałem ogromny potencjał. To wszystko jednak nie oznacza tego że Nvidia zniknie całkowicie z rynku mobilnych urządzeń. Być może zobaczymy jeszcze  Tegre 4i oraz Tegre K w jakimś nowym urządzeniu. Producent jednak zapewnia że ma zamiar być blisko rozrywki mobilnej, więc możemy się spodziewać ich nowych układów w następcach konsoli Shiled.

0