Ostatni kwartał rekordem sprzedaży iPhone’a?

2579

Smartfony Apple’a w kolejnych wersjach zawsze wzbudzają wielkie emocje i niezależnie od opinii mediów zawsze sprzedają się w wielkich ilościach. Wprowadzenie tańszej edycji iPhone’a mogło dodatkowo poprawić i tak już imponujące wyniki z Cupertino. Analitycy donoszą, że ostatni kwartał 2013 roku może być pod tym względem dla Apple’a rekordowy.

Katy Huberty, analityk z firmy Morgan Stanley, twierdzi, że sprzedaż smartfonów Apple’a w ostatnim kwartale 2013 roku może wynieść nawet 53-55 milionów sztuk. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2012, jest to wzrost w okolicach 5-7 milionów sztuk – sprzedaż iPhone’ów w ostatnim kwartale 2012 roku wyniosła dokładnie 47,8 milionów egzemplarzy. Będzie to najlepszy wynik Apple’a, jeśli chodzi o dystrybucję smartfonów na przestrzeni kwartału.

5s2

Apple zaprezentuje swoje kwartalne wyniki finansowe w poniedziałek 27 stycznia. Huberty wypowiada się też o przychodzie Apple w ostatnim kwartale – według niej powinien on się kształtować na poziomie około 58 miliardów dolarów. Dodatkowo na zyski powinien wpłynąć nowy iPhone 6, o którym już pisaliśmy na naszym blogu. Powinien się on pojawić w dwóch wersjach – większej i mniejszej (choć ta mniejsza i tak ma być sporo większa od dotychczasowych iPhone’ów). Według niej Apple może zwiększyć swój zysk, “oferując usługi sieciowe sprzyjające płatnościom mobilnym oraz zarabiając na usługach, które już posiada”. Jeśli takowe się pojawią – to najwcześniej w czerwcu, kiedy to miejsce ma mieć konferencja kalifornijskiego producenta skierowana do deweloperów.

5c1

źr: cnet.com
Zdjęcia przedstawiają iPhone’y: 5S i 5C.

0
· · · ·

Bloger. Nawet nie próbuje być obiektywny. Trzyma kciuki za Windows Phone, choć powoli traci nadzieję na sukces produktu MS. Lubi dobrą muzykę i dobrą jakość dźwięku. Kibic Dallas Mavericks, Boston Celtics, San Antonio Spurs i Golden State Warriors.

Komentarze