Pierwsze zdjęcie i specyfikacja Galaxy Tab 3 8.0

To już niemal pewne, że rodzina Galaxy Tab powiększy się o jeszcze jednego członka. Jest to oczywiście tytułowy Galaxy Tab 3 8.0. Jest to drugi tablet Samsunga o rozmiarze ekranu 8″, pierwszy to niedawno wypuszczony na rynek Note 8.0. Oba urządzenia są dość podobne zarówno z wyglądu jak i specyfikacji, jednak na korzyść Note’a przemawia czterordzeniowy procesor i S-Pen. A co może zaoferować Galaxy Tab 3 8.0? Dowiecie się w dalszej części wpisu.

Omawiany tablet będzie napędzany dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1,5 GHz wraz z 1,5 GB pamięci Ram i 16 GB pamięci wbudowanej. Ekran w nim zamontowany ma mieć przekątną 8″, a jego rozdzielczość to 1280 x 800 pikseli. Do tego producent zamontował 5 Mpix aparat z tyłu, 1,3 Mpix z przodu i 4460 mAh baterię. Jego wymiary to 209.3 x 122.2 x 6.95 mm.
Galaxy Tab 3 8.0 będzie oferowany w dwóch wersjach: z modemem 3G i WiFi oraz z samym WiFi (tak jak to ma miejsce w przypadku sporej liczby tabletów innych producentów).

Jak widać na poniższym zdjęciu design tabletu jest bardzo podobny do Galaxy Taba 3 7.0 i wcześniej wymienionego Note’a 8.0. Po przeczytaniu specyfikacji technicznej można śmiało stwierdzić, że urządzenie będzie celowało w niższą półkę cenową niż ośmiocalowy Note.

gsmarena_001Osobiście uważam, że Samsung trochę na siłę próbuje powiększać linię urządzeń Galaxy, co może się odbić niekorzystnie na aktualizacjach i optymalizacji nakładki pod różne podzespoły i rozmiary ekranów.

 

0