Recenzja słuchawek Nokia Coloud Knock

Nokia idzie na całość żeby odzyskać pozycję w branży. Najpierw oddaje się w ręce Microsoftu, teraz powoli zdobywa kolejne kawałeczki rynku. W dniu dzisiejszym mam przyjemność recenzować słuchawki Coloud Knock. 

Może zacznijmy od specyfikacji słuchawek:

  •  Wymiary: wysokość: 160.0 mm, szerokość: 140.0 mm, masa: 78 g
  • Cewki głośników: 40 mm o wysokiej wydajności
  • Impedancja głośnika: 32 omów
  • Zakres częstotliwości: 20 – 20 000 Hz
  • Złącza AV: Gniazdo 3,5 mm do słuchawek stereofonicznych

Czyli na papierze prezentują się one nieźle. Jak to wypada w praktyce? Zaraz postaram się wam to opisać. Może zacznijmy od samego wyglądu. Do naszej redakcji trafiły słuchawki w kolorze czerwonym.

Zdjęcie  (1 of 8)

Są to niewątpliwie młodzieżowe słuchawki, dostępne w kolorach: czerwony, żółty i niebieski. Odcienie kolorów są bardzo żywe, dlatego słuchawki prezentują się bardzo stylowo.  Jakoś wykonania moim zdaniem jest bardzo dobra, nic nie trzeszczy i są dość wygodne. Na plus zasługuje również pilot z mikrofonem, dzięki któremu możemy odebrać i prowadzić rozmowę.

Zdjęcie  (3 of 8)

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest możliwość zwinięcia cienkiego jak papier kabla, co umożliwia sprytnie pomyślana końcówka.

Zdjęcie  (2 of 8)

Przejdźmy teraz jednak do sedna recenzji, czyli jakości dźwięku. Cóż, po podłączeniu słuchawek do Lumii 1020 jest… słabo. Gdy podłączyłem je do Xperii Z było już przeciętnie, a po podłączeniu do karty dźwiękowej Asus Xonar DX, było już całkiem dobrze. Jakość dźwięku nie jest niestety górnych lotów. Górne i środkowe dźwięki są w miarę dobre, ponieważ są dość wyraźne. Tony niskie są jak na ten poziom “zaawansowania” trochę słabe. Nadają się one zdecydowanie do muzyki typu Rock, Pop, Hip-Hop. Sprawdzają się one natomiast bardzo dobrze przy oglądaniu filmów i w grach.  Posiadam już od jakiegoś czasu słuchawki Creative Fatality Gaming HS-800 i mogę się odnieść do nich. Słuchawki Coloud’a przy nich zwyczajnie wymiękają, nie mają prawie żadnych szans jeśli chodzi o jakość dźwięku, jedynie górnymi dźwiękami tak bardzo nie odstają. Koszt takich słuchawek to około 60 zł, i jak za taką cenę mogę je z czystym sumieniem polecić, chociaż na moje amatorskie zdolności melomana nie zdają egzaminu, wolałbym po prostu dołożyć i kupić coś lepszego.

Plusy:

+ Dobre wysokie i średnie dźwięki

+ Wysoka głośność

+ Nowoczesny design

+ Końcówka umożliwiająca wygodne zwinięcie kabla

+ Komfrot użytkowania na przyzwoitym poziomie

Minusy:

Bardzo słabe niskie dźwięki

Nadają się tylko do kilku rodzajów muzyki

Rozwijają swoje skrzydła dopiero po podłączeniu do dobrej klasy urządzenia

2