Samsung Galaxy F na pierwszym zdjęciu!

O ekskluzywnej wersji Samsunga Galaxy S5 słyszy się niemal od samej jego premiery. Mówiło się, że ulepszony flagowiec dostanie ekran QHD, lepsze podzespoły, a co najważniejsze nie będzie cały wykonany z plastiku, ponieważ znajdzie się w nim wiele aluminiowych wstawek, które będę wyglądały zdecydowanie bardziej luksusowo niż kolorowy plastik. No cóż… Chyba zgodzicie się ze mną, że wygląd S5 pozostawia wiele do życzenia, ale nie przedłużajmy i przejdźmy do Galaxy F.

Najpierw zacznijmy od specyfikacji, która niestety jak i samo urządzenie nie została potwierdzona. Mówi się tak jak wcześniej pisałem o ekranie QHD (2560 x 1440), procesorze Qualcomm Snapdragon 805, 3 GB pamięci RAM oraz aż 64 GB pamięci wbudowanej.

gsmarena_0011
Chociaż powyższe zdjęcie zbyt dużo nam nie zdradza, to już na pierwszy rzut oka widać metalową obwódkę urządzenia, która przywodzi na myśl tę zastosowaną w iPhone 5 oraz 5S. Niestety dochodzą do nas plotki, że tylna klapka będzie wykonana z plastiku, a taki “manewr” ze strony koreańskiego producenta może niemalże zniszczyć eksluzywność urządzenia. Bo jak ona by nie była wykonana, to w dalszym ciągu jest plastik…

Za powyższe zdjęcie nie możemy poręczyć jeśli chodzi o autentyczność. Być może jest to zupełnie inne urządzenie, bądź już dawno nieaktualny prototyp, zatem dopóki Samsung nie potwierdzi Galaxy F i nie pokaże pierwszych zdjęć to niestety będziemy musieli zadowolić się przeciekami i plotkami.

Na uwagę zasługuje również to, że w połowie czerwca koreański producent na ojczystym rynku wypuścił model Galaxy S5 LTE-A, który poza modemem LTE Advance (do 225 Mb/s) został wyposażony w ekran QHD, 3 GB RAM oraz Snapdragon’a 805 o taktowaniu 2,5 GHz. Więc jak pewnie już zauważyliście specyfikacja niemalże zgadza się z tą przypuszczalną do Galaxy F (poza modemem LTE-A, bo o nim nic nie wiadomo). W mojej ocenie model F, będzie po prostu przepakowanym S5 LTE-a do ładniejszej obudowy.

A co Wy sądzicie o tytułowym urządzeniu? Czy “luksusowa” linia marki Samsung ma szansę walczyć z telefonami marki Apple? Odpowiedzi piszcie w komentarzach

0