Samsung Galaxy Note 3 Neo na zdjęciach!

Jeszcze tydzień temu istnienie tego telefonu było jedynie plotką, a już dzisiaj mamy jego pierwsze zdjęcia, wynik z Antutu i prawdopodobną specyfikację techniczną!

Galaxy Note 3 Neo to nic innego jak pomniejszona wersja swojego większego brata. Słowo “Neo” bardziej powinno kojarzyć się z czymś nowym, aniżeli mniejszym, ale jak widać koreański producent postanowił to połączyć i “nowego” Note’a 3 po prostu pomniejszyć, ale nie ma

się co rozwodzić nad nazwą bo znacznie ciekawiej jest dalej.

Zdjęcia z przecieku ukazują Neo w prawie pełnej okazałości, a do tego są dość dobrej jakości, co może sugerować, iż nie mamy do czynień z jakimkolwiek żartem, lecz z prawdziwym modelem. Na pierwszy rzut w porównaniu z Note 3 oba telefony za wyjątkiem rozmiaru wydają się być identyczne, ale Samsung ma dla nas kilka zmian. Po pierwsze zmieniono wygląd tylnego aparatu, teraz migawka i element doświetlający są zamontowane zupełnie osobno i zamiast portu MicroUSB 3.0 z największego Note’a zamontowano sprawdzony już port o tej samej nazwie z tym, że w technologii 2.0.

gsmarena_009 gsmarena_003 gsmarena_004

Jednak znacznie ciekawiej jest wewnątrz urządzenia, gdyż koreański gigant w Neo zastosował nowy procesor o nazwie “Hexa”. Jego fenomen polega na tym, że to jeden procesor, ale z różnymi rzeniami. Mowa tu o dwu rdzieniach 1,7 GHz (prawdopodobnie Cortex A15) i o czterech rdzeniach o taktowaniu 1,3 GHz (Cortex A7)j. Takie zastosowanie ma znacznie zwiększyć wydajność, a jednocześnie zmniejszyć zużycie baterii, ponieważ jeśli nie będzie nam potrzebna duża moc obliczeniowa niepotrzebne rdzenie zostaną odłączone.
Oprócz takiego zastosowania w Note 3 Neo znajdziemy 2 GB pamięci RAM. Androida w wersji 4.3, 8 Mpix aparat oraz ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, przy czym nieznana jest jeszcze jego przekątna. W mojej ocenie to będzie coś w okolicach 5,4″ cala. Poniżej znajdziecie wyniki z benchmarku Antutu.

gsmarena_005 gsmarena_007

Moim zdaniem telefon ten zapowiada się bardzo dobrze, jednak niezmiernie mnie ciekawi jak będzie się to prezentowało cenowo. Bo jeśli po kilku miesiącach od wejścia na rynek telefon ten będzie można dostać za mniej niż 1500 zł to będzie to bardzo ciekawa propozycja.

Na ikonie wpisu widnieje Note 3.

0