Samsung zaczyna masową produkcję ekranów do Galaxy S5

2064

Około tydzień temu pisaliśmy, że Galaxy S5 może mieć wyświetlacz o rozdzielczości 2K oraz skaner siatkówki oka. Ta druga informacja póki co nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak ta pierwsza jest już prawdą. Koreańskie media podały, że Samsung rozpoczął oficjalnie produkcję wyświetlaczy przeznaczonych do modelu Samsung Galaxy S5.

Ekrany montowane w piątej generacji serii Galaxy S mają mieć przekątną równą 5,25″ (o 0,05 cala więcej niż w LG G2) oraz rozdzielczość 2560×1440 pikseli. Tradycyjnie już dla całej serii, ekrany mają AMOLEDową matrycę. Sposób rozmieszczenia subpikseli będzie taki sam, jak zastosowany w Galaxy S4 i Galaxy Note 3. Zdjęcie poniżej prezentuje taką matrycę pod mikroskopem.

display-galaxy-s4

(zdjęcie: gsmarena.com)

Wyświetlacz ma rozdzielczość 4 razy większą niż w Galaxy S3, lecz przekątna jest tylko o 0,4″ większa. Daje to gęstość rozmieszczenia pikseli równą 559 ppi – największą stosowaną w tablecie/smartfonie/phablecie. Niedawno zaprezentowany pierwszy telefon z wyświetlaczem rozdzielczości 2K – Vivo XPlay3S – będzie miał ekran większy niż kolejny flagowiec Samsunga (5,7″ lub więcej w zależności od regionu). Nie oznacza to jednak, że Galaxy S5 ma być znacząco większy niż konkurencja – w końcu to S4 zapoczątkował trend jak najmniejszych ramek wokół ekranu, co teraz stosują inni producenci (szczególnie to widać w LG G2).

gs 5

(jeden z konceptów Galaxy S5)

Galaxy S5 zostanie najprawdopodobniej zaprezentowany na targach CES na początku kolejnego roku. Producenci smartfonów stosują teraz coraz krótszy cykl premier nowych smartfonów, w związku ze spadającą sprzedażą high-endowych urządzeń. Dodatkowo pojawiają się już pierwsze plotki dotyczące smartfonów LG (spodziewany model G3) oraz Sony. Jedno jest pewne – ten rok zacznie się mocnym uderzeniem.

0
· ·

Bloger. Nawet nie próbuje być obiektywny. Trzyma kciuki za Windows Phone, choć powoli traci nadzieję na sukces produktu MS. Lubi dobrą muzykę i dobrą jakość dźwięku. Kibic Dallas Mavericks, Boston Celtics, San Antonio Spurs i Golden State Warriors.

Komentarze