Smatwatch Moto 360 wyceniony na 249 GBP!

Na rynku Smartwatche już zadomowiły się na dobre, nie ma się więc co dziwić, że kolejni producenci atakują ten segment. Tym bardziej, że obecnie dostępne “Androidowe zegarki” swoim wyglądem i estetyką nie powalają. Brakuje w nich czegoś, co wywoła w naszych myślach przysłowiowe “Łaał!”. Jednak na pierwszy rzut oka można się pokusić o stwierdzenie, że Motorola ze swoim Moto 360 jest bardzo blisko wywołania ogromnych emocji, które pozwolą nam się zaprzyjaźnić z inteligentnymi zegarkami, no chyba że już uczyniliśmy to wcześniej.

   android-wear-moto-360-close-up-578-80

Na chwilę obecną nie znamy żadnej specyfikacji tytułowego zegarka, ani nawet jego przybliżonych wymiarów. Wiadomo jednak, że na pewno zostanie wyposażony w jeden fizyczny przycisk znajdujący się po prawej stronie ekranu. Ostatnie plotki mówią o tym, że Moto 360 zostanie zaprezentowana na konferencji Google już 25 czerwca, zatem do poznania szczegółowych detali dowiemy się za trochę ponad miesiąc. O ile, to jest bardzo dobra informacja to niestety przewidywana cena 249 GBP zwala z nóg. Oczywiście zwala z nóg nas, Polaków. Bo w krajach zachodnioeuropejskich i Wielkiej Brytanii cena jest po prostu trochę przesadzona. U nas będzie ona przeliczona najprawdopodobniej mnożnikiem 6, bądź nawet 6,5 co da nam cenę na poziomie 1500-1650 złotych. Za tą samą kwotę można kupić na prawdę wypasiony smartfon, 42″ telewizor FullHD, porządny zegarek mechaniczny i wiele, wiele innych, bardziej ciekawych rzeczy. Chyba zgadzacie się ze mną, że jeśli Motorola wypuści ten model w Polsce z wcześniej wymienioną ceną, to rynku nie zawojują. Chociaż mamy jeszcze jeden możliwy, choć mniej prawdopodobny scenariusz. Ustalenie ceny 360-tki na poziomie 999 zł. Wtedy byłoby znacznie ciekawiej.

Jednak pomijając aspekty cenowe muszę przyznać, że Moto 360 robi na mnie ogromne wrażenie i nie mogę się doczekać, aż go ujrzą na żywo. Być może już za miesiąc, kto to wie…

0