SONY prezentuje nowy model – Xperia ZR

Sony Mobile w dniu dzisiejszym wprowadza nowy telefon Xperia ZR. Nowy model Sony odporny jest na kurz, zgodny z IP55 i IP58, dzięki czemu może być również zanurzony w wodzie do głębokości 1,5m przez 30 minut.

Xperia ZR wyposażono w 4.55-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 1280×720 pikseli, który wykorzystuje technologię BRAVIA Engine 2. W środku znajduje się  czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro o częstotliwości taktowania 1.5 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą kart micro SD. System operacyjny to oczywiście Android w wersji 4.1 Jelly Bean.Za robienie fotek i nagrywanie odpowiada 13-megapikselowy przetwornik Exmor RS. Całość mierzy 131 x 67.4 x 10.4 mm i waży 140 gramów

Na wyposażeniu znalazło się miejsce dla frontowej kamery dedykowanej wideo połączeniom w jakości VGA, szybkiej transmisji danych w standardzie LTE, Bluetooth 4.0, bezstykowej technologii NFC, modułu sieci bezprzewodowej WiFi, odbiornika GPS z A-GPS, złącza MHL-HDMI, wyjścia słuchawkowego mini-jack 3.5 mm oraz wymiennego akumulatora o pojemności 2.300 mAh, który ma zapewnić do 13 godzin rozmów w trybie UMTS oraz 450 godzin w trybie czuwania w sieci LTE na jednym cyklu ładowania. Aby poprawić jego wydajność, Sony dodał funkcję STAMINA Mode, która w tym celu wyłącza jakiekolwiek wykorzystanie danych w tle oraz uczy się zachowań użytkownika.

0_Xperia_ZR_Group_Black

8_Xperia_ZR_black_group

26_1_Xperia_ZR

24_Xperia_ZR

(ź) Sony

 

0